Ażurowe konstrukcje i kątowniki stalowe w industrialnych wnętrzach

kątowniki stalowe

Budynki, które były wcześniej wykorzystywane przez przemysł, obecnie zmieniają swoje zastosowanie. Coraz więcej inwestorów przekształca takie wnętrza w pomieszczenia mieszkalne. Charakter, jaki one posiadają, pozwala na stworzenie ciekawej atmosfery. Często powierzchnia takich obiektów jest uzyskiwana przez podparcie filarami i brak ścian działowych. Projektując nowe zastosowanie, należy uwzględnić odpowiednie podzielenie powierzchni na różne strefy aktywności przyszłych mieszkańców.

Tworzenie poszczególnych pomieszczeń

kątowniki staloweObiekty o przemysłowym pochodzeniu wykonane są w surowym stylu i podobnie powinny być wykonywane nowe ścianki działowe. Można wykonać je z kątowników stalowych od belmeb.pl oraz materiałów nawiązujących do rzemiosła i starych desek. Dowolność kreowania takich przestrzeni ułatwia swobodny dobór materiałów zarówno tych z odzysku, jak i takich, które będą stylizowane. Rama, na którą przeznaczone będą kątowniki stalowe może być jednocześnie dekoracją poprzez zastosowanie śrub o ozdobnych łbach.

Wykonując takie zabudowy, wskazane jest zastosowanie drzwi przesuwnych oraz ścian ruchomych opartych na podobnych systemach montażowych. W ten sposób użytkownik ma wpływ na układ przestrzeni i może szybko zmieniać układ stref dostępnych dla gości. Łatwo stworzyć kameralną atmosferę lub dużą otwartą przestrzeń na potrzeby spotkań rodzinnych, lub przyjęć okolicznościowych. Tu również stosowane mogą być kątowniki w postaci ram nośnych.