Komplety pościeli na dobry sen

komplety pościeli

Dawniej mawiano:” Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”. Okazuje się, że powiedzenie nie wzięło się z powietrza, ponieważ do jakości nocnego wypoczynku przyczynia się cała panująca dookoła atmosfera. Niewątpliwie należy wyciszyć umysł poprzez oddanie się ulubionej książce, odciąć się od bodźców zewnętrznych, wtulić się w pachnącą i ciepłą kołdrę, która pozwoli przenieść się do krainy marzeń.

Rozmaitość wzorów i kolorów

Dekoracja łóżka jest istotnym elementem w tworzeniu nastroju sypialnianego. Szeroki przekrój motywów daje olbrzymie pole manewru w wyrażaniu własnego gustu i stylu. Można  wybrać komplety pościeli z aplikacjami:

  • geometrycznymi, pasiastymi, prążkowanymi
  • roślinnymi, zwierzęcymi, kwiatowymi
  • folklorystycznymi
  • bohaterami bajek
  • na specjale okazje, np. świąteczne, walentynkowe
  • orientalnymi

Różnorodność stylów jest tak ogromna, że z pewnością spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Odpowiednio dobrane komplety pościeli pozwolą nadać nowy wymiar przestrzeni, dodać jej charakteru lub przeciwnie stonować i uspokoić. Potrafią być wspaniałą dekoracją i wykończeniem aranżacji.

Czy rodzaj pościeli wpływa na nocny relaks?

Aby rano wstać wypoczętym i zrelaksowanym należy zwrócić uwagę na jakość materiałów, które mają kontakt z ciałem podczas snu. Godna polecenia jest bawełna satynowa, o aksamitnym, delikatnym splocie oraz gładkiej i delikatnej strukturze. Nie dość, że wygląda elegancko, estetycznie i stylowo, to pozwala oddychać i jest przewiewna. Atrakcyjność wizualna, komfort i wygoda to cechy odpowiednio dobrane pościeli.