Co pod basen?

mata pod basen

Decydując się na zakup basenu do ogrodu, bez względu na jego rodzaj i wielkość należy także zaopatrzyć się w kilka podstawowych jego akcesoriów. Jedną z rzeczy niezbędnych na pewno będzie mata pod basen.

Jak ustawić basen?

Basen powinien być ustawiony w miejscu nasłonecznionym, ale także na równiej i prostej powierzchni. Dobrze jest ustawić go na podłożu izolującym. Najlepsza do tego będzie mata pod basen. Sprzedawane na rynku maty są w różnych rozmiarach i zawsze można dobrać odpowiedni jej rodzaj pod dany basen. Doskonale można dopasować matę i pod okrągły basen jak i pod basen prostokątny.

Jakie są maty?

Maty są to bardzo estetycznie wykonane produkty. Potrafią one doskonale zabezpieczyć dno basenu przed uszkodzeniem oraz odizolować wodę z basenu od zimnej nocą ziemi. Tutaj doskonale egzamin może zdać mata pod basen w typie piankowych puzzli. Takie puzzle nie tylko odizolują basen ale także stworzą przyjemną i miękką przestrzeń dookoła basenu gdy będzie się do niego wchodzić lub z niego wychodzić.

Co jeszcze daje mata pod basen?

Umieszczając odpowiednią matę pod basenem ma się pewność, że przestrzeń dookoła niego będzie czysta i przez to wchodząc do basenu nie będzie nanosić się do niego nieczystości. Ponadto mata pod basen doskonale zabezpieczy też przestrzeń przed zalaniem.
Tego rodzaju zabezpieczenie basenu nie jest drogie, toteż zawsze kupując basen i decydując się na jego ustawienie w ogrodzie dobrze jest tez zakupić odpowiednią matę pod basen.

Agro włóknina

Czasami basen ustawia się na powierzchni, na której wcześniej przygotowano podłoże pod basen układając agro włókninę. Jednak Agro włóknina nie ma tyle pozytywnych właściwości ile posiada odpowiednia mata, specjalnie przeznaczona pod basen. Ponadto odpowiednio zaprojektowana mata pozwala na przyjemniejsze stąpanie po ziemi bosą stopą niż cokolwiek innego ułożonego pod basenem. Mata jest miękka, izoluje od ziemi, nie pozwala na zbytnie zalanie terenu oraz daje możliwość utrzymania czystości wokół basenu. Czasami odpowiednia mata jest od razu dołączona do zestawu basenowego.