Czy warto kupować powierzchniowy skimmer do basenu rozkładanego?

Skimmer to bardzo pożyteczne urządzenie, które pozwala na oczyszczanie wody w basenie z osadzających się w niej zanieczyszczeń. Dodatkowo, może służyć jako dozownik do chemii basenowej.

Jak działa skimmer do basenu?

Chcesz, żeby woda w basenie rozkładanym była jeszcze czystsza? Wybierz skimmer do basenu, który współpracuje z pompą filtrującą wodę.

Skimmer basenowy to niewielkie urządzenie, które przeznaczone jest do zbierania większych zanieczyszczeń unoszących się w wodzie, na przykład gałązek, listków lub owadów.

Skimmery współpracują również z basenami rozkładanymi – stelażowymi oraz rozporowymi.

Niezbędna pompa filtrująca do wody

Do skutecznego działania skimmer do basenu (zobacz) wymaga podłączenia pompy filtrującej do wody. Skimmer umieszczany jest wtedy przy wlocie wody do pompy, na krawędzi basenu.

Do basenów rozporowych stosuje się skimmery powierzchniowe w kształcie koszyczków, które zbierają zanieczyszczenia. Można usunąć je potem ręcznie. Skimmer nie tylko dba o czystość wody, ale również o bezpieczną pracę pompy, przedłużając jej żywotność.

Czy skimmer do basenu rozporowego to dobry zakup?

Ceny za skimmer do basenu rozkładanego rozpoczynają się już od około 50 złotych. To niewysoki koszt za tak praktyczne urządzenie, z którym można cieszyć się czystszą wodą w basenie.

Skimmery basenowe można zakupić w sklepach oferujących wyposażenie basenowe, w tym także w sklepach działających online.