Jaki basen wybrać do swojego ogrodu?

Gama produktów oferowanych przez producentów basenów jest tak szeroka, że wybór tego najbardziej odpowiedniego, jest nie lada wyzwaniem. Półki w sklepach branżowych uginają się bowiem od wszelkiego rodzaju basenów, które w znaczący sposób różnią się od siebie kształtem, rozmiarem oraz materiałem, z którego zostały wykonane. Producenci basenów oferują produkty w trzech różnych typach. Wyróżnia się: basen dmuchany, basem rozporowy oraz basen stelażowy.

Czym zatem kierować się, aby wybrać ten najwłaściwszy? Pod uwagę należy wziąć kilka podstawowych kryteriów. Duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego basenu ma ukształtowanie terenu, na którym ma on stanąć. Bardzo ważne jest także to, kto i w jaki sposób zamierza korzystać z basenu.

Baseny dmuchane stanowią ofertę dla najmłodszych. Z reguły są one niewielkich rozmiarów, a ich cena nie jest wysoka. Ich jedynym mankamentem jest to, że ich rozłożenie bywa czasochłonne i wymaga użycia dodatkowego sprzętu. Oprócz tego, wadą basenów dmuchanych jest duże ryzyko ich uszkodzenia.

Największą popularnością cieszą się, w ostatnim czasie, baseny stelażowe, uważane za produkty niemalże luksusowe. Ich zakup to wydatek od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Ponadto, na posiadanie basenu stelażowego pozwolić sobie mogą jedynie te osoby, które dysponują ogrodem o odpowiednio dużym metrażu. Baseny stelażowe cenione są przede wszystkim za swoją trwałość. Niemniej jednak, trzeba liczyć się z tym, że najwyższa jakość produktu ma swoją cenę.

Alternatywą dla obu powyższych rodzajów basenów, jest basen rozporowy. Zakup basenu rozporowego to wydatek rzędu kilkuset złotych. Dobrej jakości basen rozporowy, przy odpowiedniej eksploatacji, może służyć przez kilka sezonów. Dużą zaletą tego typu basenów jest to, że ich rozkładanie jest szybkie i nie wymaga użycia dodatkowego sprzętu.

Bez względu na to, jaki typ basenu wybieramy, niezwykle ważne jest, aby przed jego rozłożeniem odpowiednio przygotować podłoże. Najmniejszy błąd na tym etapie może nas bowiem kosztować utratę znacznej kwoty.

Baseny rozporowe dostępne na https://www.dobrebaseny.pl/Baseny-rozporowe-okragle-INTEX-c278