Jaki rodzaj basenu ogrodowego wybrać?

Szukanie prezentu dla dzieci nie jest łatwym zadaniem. Trzeba znaleźć coś, co będzie nadawało się do zabawy w gronie rodzinnym, a zarazem będzie praktyczne. Te dwie cechy z pozoru trudne do pogodzenia uosabia basen ogrodowy. Po pierwsze dlatego, iż może być dekoracją ogrodową, a po drugie świetnie nadaje się do zabawy w długie letnie popołudnia.

Rodzaje basenów ogrodowych

Pierwszym z brzegu i najpopularniejszym jest basen dmuchany. Jego niewątpliwą zaletą jest to, iż łatwo się składa i rozkłada. Nie trzeba też długo czekać, aż woda się nagrzeje. Wystarczy postawić go w nasłonecznionym miejscu, by po maksimum dwóch godzinach pluskać się cieplutkiej wodzie. Jedynym minusem, jaki mają dmuchane baseny ogrodowe– jest fakt, iż łatwo ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Innym typem basenów ogrodowych są baseny rozporowe. W ich przypadku dmuchany jest tylko kołnierz, reszta basenu pod naporem wody sama się rozprężą i nabiera objętości. Łatwo się do nich wchodzi i wychodzi, nie potrzeba do tego żadnej drabinki.

Baseny stelażowe jak sama nazwa wskazuje, są osadzone na specjalnym stelażu. Są one znacznie wyższe i głębsze niż dmuchane baseny ogrodowe. Ich dużym plusem jest to, że posiadają specjalne drabinki zabezpieczające. Dzięki temu kąpać się w nich mogą zarówno dzieci, jak i dorośli. Ostatnim typem zbiornika jest mini jacuzzi ogrodowe. To po prostu dmuchany basen z pompą podgrzewającą wodę i bąbelkami.

Jaki rozmiar basenu wybrać?

To wszystko zależy od ilości osób, które mają go użytkować. Liczy się także zasobność portfela i częstotliwość, z jaką zamierza się z niego korzystać. Jeśli będzie ona niewielka, to szkoda niepotrzebnie wydawać pieniądze. Poza tym duży basen trudniej napełnić i trzeba stale o niego dbać. Jego czyszczenie nie dość, że jest czasochłonne, to wymaga dodatkowych kosztów. Chodzi głównie o zakup potrzebnych środków chemicznych.