Karnisze metalowe – idealne dla każdego wnętrza

karnisz metalowy zawieszony w salonie

Karnisze metalowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularności zwłaszcza z uwagi na fakt, iż są one doskonałym dodatkiem dla praktycznie każdego wnętrza.

Karnisze metalowe i ich największe atuty

Największą zaletą karniszy wykonanych z metalu jest ich doskonała prezencja oraz wytrzymałość. Ponadto można je montować na kilka różnych sposobów:

  • bezpośrednio do sufitu,
  • do ściany,
  • rozporowo.

Przed wyjściem na zakupy warto dokładnie zastanowić się, jakich dokładnie karniszy potrzebujemy oraz w jaki sposób mają być one montowane. Ponadto w asortymencie większości sklepów można spotkać się z karniszami pojedynczymi oraz podwójnymi. Te pierwsze świetnie sprawdzą się w salonach, gdzie zazwyczaj wieszamy zarówno firanę, jak i zasłonę. Karnisze pojedyncze pomieszczą tylko jeden rodzaj tkaniny.

Warto również dodać, że karnisze mogą być bardziej i mniej masywne oraz mogą występować w różnych grubościach.

Karnisze metalowe i ich sposób doboru do wnętrza

Karnisz powinien podkreślać charakter danego wnętrza oraz ładnie się z nim komponować, dlatego jego odcień należy dobierać zgodnie ze stylistyką całego pomieszczenia. Jeśli dom jest urządzony w stylu klasycznym, wówczas należy zastanowić się nad odcieniami złota lub miedzi. Jeśli natomiast nasze mieszkanie jest bardziej nowoczesne lub minimalistyczne, wtedy lepiej sprawdzą się tanie karnisze metalowe – zarówno te chromowane, jak i matowe.

Dodatkowo do każdego karnisza można dobrać ciekawą, fikuśną końcówkę, która będzie fantastyczną, delikatną i subtelną ozdobą całego okna. Obecnie na rynku można spotkać całe mnóstwo pięknych wzorów końcówek, a więc każdy, nawet najbardziej wymagający klient z pewnością znajdzie model trafiający w jego gusta.
Pięknie ozdobione okno z pewnością przyciągnie wzrok wszystkich gości już od progu pokoju.