Rolety wewnętrzne – które wybrać do swojego domu

nowoczesne rolety zaciemniające

Producenci rolet dostarczają szeroki wybór różnych rozwiązań, które pozwalają atrakcyjnie dekorować okna oraz osłaniać pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz światłem dziennym. Które z rolet sprawdzą się najlepiej w Twoim domu? Wszystko zależy od tego, jakie masz potrzeby. Poniżej lista kilku najpopularniejszych rodzajów rolet wewnętrznych z krótką charakterystyką.

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie stosowane są najczęściej jako zamiennik dla klasycznych zasłon i firanek. Zdobią one okno, zasłaniają pomieszczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem, jednak nie zaciemniają go całkowicie. Sprawdzają się w niedużych pokojach, w których zawieszenie zasłon I firanek optycznie zmniejsza wielkość, są wygodne do kuchni i łazienki. Co ważne, takie rolety wewnętrzne, można uszyć z wybranych przez siebie tkanin, będą wtedy dodatkową dekoracją i ozdobą pomieszczenia, wpisując się w styl wnętrza.

Rolety typu dzień i noc

Rolety na okna, które umożliwiają regulowanie dopływu dziennego światła, tak by nie przeszkadzało one w wypoczynku lub pracy. Rolety dzień noc sprawdzają się wszędzie tam, gdzie w pewnych godzinach przebywanie staje się kłopotliwe ze względu na intensywne nasłonecznienie. Ustawiając rolety w pożądanej pozycji, zapewniamy delikatny dopływ światła dziennego, mając jednocześnie możliwość spoglądania za okno. Jest to szczególnie ważne podczas pracy, gdy wskazane jest odrywanie wzroku od komputera i przenoszenie go na inne obiekty.

Zaciemniające rolety

Rolety wewnętrzne, które służą całkowitemu zaciemnieniu pomieszczenia sprawdzają się wszędzie tam, gdzie w ciągu dnia chcemy uzyskać warunki zbliżone do tych nocnych, gdyż nie przepuszczają promieni słonecznych. Mają również wpływ na delikatne obniżenie temperatury w pomieszczeniu, chroniąc przed nadmiernym nagrzaniem. Rolety zaciemniające bezinwazyjne nie wymagają wiercenia, ich montaż jest naprawdę bardzo prosty, można je usunąć ze swoich okien w każdej chwili. To dobre rozwiązanie do przetestowania na przykład w sypialni lub pokoju dziennym.