Heksagony swój kształt czerpią z natury – plastry miodu są ich pierwowzorem, który doskonale można oddać na ścianach i podłogach we wnętrzu domu. Ten charakterystyczny wzór daje niezliczoną ilość możliwości aranżacyjnych, a duża ilość wzorów, rozmiarów i kolorów sprawia, że powtórzenie tego samego wzoru graniczy z cudem.
Połączenie z drewnem
Płytki heksagonalne mają wdzięczny kształt, który świetnie komponuje się z drewnianym parkietem. Ścięte krawędzie płytek i klepki układanej w jodełkę idealnie do siebie pasują, a połączenie parkietu z heksagonów z klepką może być niezwykle ciekawe.
Trójwymiarowa ściana
Stworzenie ściany z płytek o lekko wypukłym wzorze stworzy prawdziwy przestrzenny efekt, który sprawi, że wnętrze będzie się wydawało zdecydowanie większe niż jest w rzeczywistości. Stworzone z trzech przystających trójkątów w różnych heksagony sprawiają wrażenie niezwykle przestrzennych. Ułożone na dużej powierzchni przywiodą na myśl niekończące się, wirujące schody.
Namiastka luksusu
Płytki heksagonalne pierwotnie układane były w pałacach i dworach, które epatowały dobrym smakiem, bogactwem form i luksusem, jakiego trudno zaznać gdziekolwiek indziej w dokładnie takiej samej formie. Matowe, przywodzące na myśl plaster miody parkiety z drobnych, ułożonych jednak przy drugiej płytkach miały zapewnić piękny, ponadczasowy wygląd i dokładnie tak się stało. Heksagony wróciły do łask w wielkim stylu i teraz każdy chciałby je mieć we własnym domu.
Cena
Niestety ze względu na cenę dosyć kosztowne byłoby pokrycie całego domu heksagonami – mimo że ilość możliwych aranżacji na pewno nie zostałaby wyczerpana. Warto jednak wybrać sobie przestrzeń, na przykład w łazience lub kuchni i pokryć ją wybranymi heksagonami w ulubionych kolorze i wzorze, którego nie da się powtórzyć w identycznym zestawieniu nigdzie indziej.