Sprytne rozwiązania na półki łazienkowe

narożna półka łazienkowa

Urządzając łazienkę zawsze trzeba przewidzieć miejsce do przechowywania ręczników, kosmetyków, przyrządów służących do pielęgnacji oraz środków czystości. Prócz różnego rodzaju łazienkowych szafek, które mogą w swoim wnętrzu skryć zawartość nie wykorzystywaną na co dzień, zazwyczaj potrzebne jest też miejsce, w którym kosmetyki i przybory są na wyciągnięcie ręki. Pomocnym rozwiązaniem są różnego rodzaju półki łazienkowe.

Dobre rozwiązanie na półki łazienkowe

Czasami dobry pomysł pojawia się sam – jeśli w łazience znajduje się wnęka, warto wykorzystać ją właśnie na półki łazienkowe. Półki te mogą zostać wykonane z trwałych materiałów konstrukcyjnych i pomalowane lub obłożone taką samą wykładziną, jak całe wnętrze. Mogą pozostać otwarte lub ukryte za pasującymi do wnętrza drzwiczkami. W tak zagospodarowanej wnęce może znaleźć się miejsce nie tylko na codzienne przybory, ale także kosz na brudną bieliznę, a nawet pralkę.

Półki w narożach

Jeśli dysponujemy małą przestrzenią we wnętrzu lub chcemy mieć łatwy dostęp do kosmetyków w czasie kąpieli pod prysznicem, można starać się znaleźć dodatkowe miejsce wykorzystując półki montowane w narożach łazienki.

Wykonane są z różnego rodzaju materiałów, co pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do każdej łazienki. Dostępne są półki metalowe lub szklane oraz drewniane i plastikowe. W zależności od materiału, mogą świetnie zgrać się z baterią pod prysznicem czy innymi elementami wyposażenia.

Półki narożne można montować na stałe lub wykorzystać konstrukcje teleskopowe, innym rozwiązaniem są też półeczki montowane na samoprzylepne przyssawki.