Jaki kubek z zaparzaczem wybrać?

relaks z herbata

Kubki z zaparzaczem w ostatnim czasie cieszą się olbrzymią popularnością. Coraz więcej osób chętnie pije liściastą herbatę, zioła oraz różnego rodzaju napary, a do tego niezbędny jest odpowiedni asortyment. Jaki model sprawdzi się najlepiej w domu i w pracy? Jak w nim prawidłowo zaparzać napoje, by smak i aromat był jeszcze lepszy? Poniżej odpowiedź.

Odpowiedni zaparzacz

W wielu marketach można znaleźć zaparzacze, które przyciągają klientów efektownymi wzorami oraz mocnymi kolorami. Najlepiej jednak postawić na model, który pochodzi od znanego producenta ceramiki, gdyż wówczas użytkownicy takich kubków będą mieli pewność, że są one naprawdę świetnej jakości i posłużą one klientom przez długi okres czas. Taki solidny kubek obowiązkowo trzeba mieć w domu oraz w swoim miejscu pracy.

Jaki kubek jest warty uwagi?

Producenci takiego asortymentu prześcigają się w tworzeniu różnych kubków, które zaskakują klientów bardzo modnym i ciekawym designem. Można znaleźć modele o niestandardowych kształtach, z uchwytami lub bez, a także w różnych rozmiarach. Najlepiej jednak postawić na kubek standardowy, gdyż idealnie sprawdzi on się do zaparzania porannej herbaty oraz wieczornych ziół ułatwiających zasypianie. Producenci stworzyli dwa rodzaje kubków z zaparzaczem. Można wybrać asortyment, w którym wewnątrz znajduje się ruchomy wkład, do którego wsypuje się liście herbaty lub wybrać kubek ze zdemolowaną nakładką. Ta druga wersja jest zdecydowanie popularniejsza i sprawdza się nie tylko w domu, ale również w kawiarniach oraz w restauracjach.

Ile kosztuje solidny kubek z zaparzaczem?

Elegancki, ceramiczny kubek z zaparzaczem Bokono można kupić w dobrych sklepach z wyposażeniem wnętrz już od 30 zł. U znanych i sprawdzonych producentów zastaw stołowych, takie kubki kosztują od około 50 zł do nawet 200 zł.