Na co zwrócić uwagę wybierając bulionówki na zupę?

bulionówka chodzież

Klasyczne bulionówki doskonale nadają się do podawania zup i chłodników w trakcie świąt, czy też podczas ważnych uroczystości. Elegancka bulionówka może okazać się również bardzo modnym dodatkiem do zastawy obiadowej. Jest to idealne naczynie dla osób, które często podają złoty bulion albo barszcz.

Na co zwrócić uwagę?

Aby wybrać porządną bulionówkę (zobacz takie modele) należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Jak łatwo się domyślić w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojemność naczynia. Producenci oferują bulionówki o różnych pojemnościach, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście tradycyjne modele o pojemności 320 ml. Miłośnicy dużych naczyń mogą wybrać nawet 400 ml. Duże bulionówki na zupę wybierane są przez rodziny. Jeżeli chodzi o mniejsze modele to wykorzystywane są one głównie podczas przyjęć. Bardzo ważne jest także to, aby zwrócić uwagę na wygodę korzystania z naczynia. Klasyczne bulionówki wyróżniają się garnkowatym kształtem, dlatego też doskonale nadają się do spożywania zup.

Jakie bulionówki wybrać?

Najlepszym wyborem są bulionówki na zupę z podwójnymi uszkami, dzięki którym można swobodnie przechylić i podnieść bulionówkę bez ryzyka rozlania zupy. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto wybrać naczynia, które posiadają spodek. W dużej mierze to właśnie dzięki niemu można liczyć na stabilność naczynia. Eleganckie bulionówki ze spodkiem prezentują się zdecydowanie lepiej niż modele bez dodatku. Ważne jest także to, aby postawić na naczynia wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najlepszymi właściwościami użytkowymi wyróżniają się naczynia porcelanowe. Luksusowe bulionówki na zupę od renomowanego producenta mogą także okazać się ciekawym pomysłem na udany prezent dla bliskiej osoby. Wysokiej jakości bulionówki można kupić już od 20 zł.