Zestaw do whisky – kulinarny prezent

zestaw do whisky ze szklanka

Podając whisky warto zwrócić uwagę na odpowiednią oprawę. W dużej mierze to właśnie dzięki odpowiednim akcesoriom można wydobyć prawdziwy smak i aromat tego niesamowitego trunku. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które poszukują dobrego zestawu na prezent.

Eleganckie szklanki do whisky

Najbardziej popularne szklanki do whisky mają kształt czary, która jest szeroka na dole i stopniowo zwężająca się ku górze. To właśnie dzięki takiej szklance można uraczyć się cudownym bukietem aromatów podczas degustacji. Każdy miłośnik whisky powinien mieć w domowym barku elegancki zestaw szklanek na każdą okazję. Dobry zestaw do whisky może zawierać także specjalne kieliszki. Naczynia tego typu osadzone są na nóżce i dodatkowo wyposażone są w specjalną pokrywkę. Kieliszki do whisky do złudzenia przypominają mniejsze kieliszki do wina. Kryształowe szkło rewelacyjnie podkreśla niesamowite piękno bursztynowej barwy whisky.

Shaker barmański

Podstawowym narzędziem pracy każdego barmana jest shaker, który przydać może się także w domu. Wysokiej jakości shaker pozwala przygotować wiele pysznych drinków, które zawierają dodatki whisky. Każdy smakosz alkoholi powinien spróbować chociaż raz w swoim życiu takie trunki jak na przykład pijany żuraw albo whisky up. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że whisky nie można łączyć z wódkami owocowymi, koniakiem albo brandy. Zamawiając zestaw do whisky warto zwrócić uwagę na to, czy posiada on shaker.

Zestawy do whisky znajdziesz na stronie www.