Francuska elegancja w każdym domu

Płytki Chevron kojarzą się w głównej mierze z drewnianym parkietem, jednakże nie można również zapominać o tym, iż wzór ten świetnie prezentuje się w roli ceramicznej. Motyw ten powrócił do łask po wielu latach i korzystają z niego największe firmy, między innymi marka Equipe.

Oryginalne wnętrze dla każdego

Słysząc chevron płytki – tutaj w Home 100, pojawia się skojarzenie w głównej mierze z drewnianym parkietem. Nie powinno to nikogo dziwić, ponieważ motyw kształtu jodełki był znany już w XVI wieku we Francji, skąd właśnie się wywodzi.

Wówczas Franciszek I Walezjusz był inicjatorem budowy licznych zamków nad Loarą. To w nich wykorzystano parkiet ułożony we wzór „chevron”. Jego aranżacyjna przygoda rozpoczęła się jednak później, ponieważ dopiero w XVII wieku, kiedy to wykorzystywano go do tkanin obiciowych. W latach 20. ubiegłego wieku znalazł swoje zastosowanie na dzianinach, a w latach 70. – w modzie.

Tak zwana „francuska jodełka” jest w chwili obecnej bardzo popularnym motywem w aranżacji wnętrz. Parkiety w postaci płytek chevron drewnopodobnych są rozwiązaniem idealnym dla tych, którzy poszukują rozwiązań oryginalnych oraz ponadczasowych. Wzór ten – co ciekawe – charakteryzuje się elegancją oraz szykiem, dzięki czemu posiada rzesze zwolenników.

Warto również wspomnieć, że w przypadku motywu chevron płytki występują także w wersji kamiennej, który także idealnie sprawdza się w domowych aranżacjach. Płytki te idealnie nadają się do wnętrza klasycznego, jak również i nowoczesnego.

Marka Equipe, czyli kto korzysta ze wzoru chevron?

Jak już wcześniej wspomniano, marka Equipe jest jedną z najbardziej znanych, która wykorzystuje wzór chevron na płytkach. Powstała ona w 1999 roku we Francji, skąd wywodzi się właśnie tenże motyw. Produkuje płytki naścienne oraz podłogowe do salonu, pokoi, łazienek oraz kuchni.