Jak powinno wyglądać zaproszenie na ślub?

czarno białe zaproszenie na ślub

Pół roku przed datą ślubu to czas, w którym należy ostatecznie zamykać listę gości. Muszą oni bowiem mieć czas na przygotowanie się do ślubu i wesela. Chodzi np. o konieczność zaplanowania urlopu jeśli na ślub trzeba daleko wyjechać. Kiedy lista jest gotowa należy przygotować zaproszenia ślubne. Jak zatem powinno wyglądać takie zaproszenie?

Na zaproszeniu oczywiście musi być informacja kto zaprasza. To niby oczywiste, ale zdarzają się takie zaproszenia, na których tej informacji brakuje. Nie można również zapomnieć o oficjalnym, grzecznościowym języku. To szczególne wydarzenie zatem i język za ślubnym zaproszeniu musi być odpowiednio dopasowany.

Ważne w tym przypadku jest także to jak zapisane zostaną imiona osób zaproszonych. Nie powinno używać się zdrobnień, a jeśli zapraszane jest małżeństwo to imię żeńskie powinno być wymienione jako pierwsze. Na zaproszeniu nie może oczywiście zabraknąć dokładnej informacji dotyczącej daty i miejsca ślubu oraz wesela. Pozostawiony powinien być także kontakt w celu potwierdzenia udziału.

Oprócz treści ważny jest także wzór wesela. Zaproszenia ślubne czarno białe to połączenie nowoczesności i tradycji. Dlatego to one stanowią obecnie główny trent w temacie ślubnych zaproszeń.