Usadzenie gości przy stole weselnym

Organizacja wesela to bardzo żmudne zajęcie, szczególnie jeżeli chcemy, żeby wszystko w tym dniu było idealne. Dla większości z nas bardzo ważną kwestią podczas urządzania przyjęcia weselnego jest zadowolenie gości. Choć nie można dać się zwariować, warto usadzić gości w taki sposób, aby wszyscy bez problemu mogli się między sobą dogadać.

tablica gości w fioletowe serduszka

Wcześniejsze zaplanowanie usadzenia gości to w dzisiejszych czasach standard. Pierwszą bardzo ważną zasadą podczas planowania stołów weselnych jest wiek gości. Młodych ludzi usadzamy razem, starszych obok starszych, tak aby na pewno znaleźli wspólny język i nie nudzili się na przyjęciu. Plan stołów weselnych jest ważny, trzeba ustawić go przed wejściem na salę, aby goście mogli bez problemu sprawdzić, gdzie jest przypisane do nich miejsce i szybko je znaleźć.

Na zdjęciu obok – tablica weselna z rozmieszczeniem gości ze strony – https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/szablony-planu-stolow-i-tablic-gosci-na-wesela/

Pamiętajmy, że od usadzenia gości w dużej mierze zależy to, jak będą się bawić na przyjęciu, to bardzo ważna kwestia. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się usadzenie gości przy stołach okrągłych, które są bardziej kameralne, to dość nowoczesne rozwiązanie, które bez wątpienia warto rozważyć podczas planowania przyjęcia.

Para Młoda z pewnością będzie orientować się w temacie sympatii i antypatii pośród swoich najbliższych, dobrze, że to na ich barkach spoczywa zadanie usadzenia gości.