Fotel w stylu skandynawskim – w jakim wnętrzu będzie wyglądał idealnie?

nowoczesne wnetrze

Salon to pokój, w którym odpoczywamy, relaksujemy się i spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi. Warto zadbać, by był wygodny i komfortowy. Jak wybrać nowoczesne fotele w stylu skandynawskim do pokoju dziennego?

Do wnętrza w stylu loft?

Fotel w stylu skandynawskim charakteryzuje się prostą budową z jednoczesną dbałością o duży komfort. Skandynawowie dążą do stworzenia mebli, które są praktyczne i ponadczasowe.

Wnętrza loftowe cechuje prostota i surowy wystrój. Nowoczesny fotel skandynawski wydaje się zupełnie nie pasować do takiego wystroju. Warto jednak postawić na niecodzienne rozwiązanie, które ociepli salon.

Fotel w stylu skandynawskim w musztardowym kolorze będzie wyjątkowo interesujący. Bordowy fotel będzie niebanalny i ociepli salon. Butelkowa zieleń jest niezwykle ekskluzywna.

Wybierając fotel w stylu skandynawskim do salonu loftowego (zobacz takie przykładowe modele) w zaskakujący sposób można przełamać wyznaczniki stylu. Dzięki temu fotel stanie się główną atrakcją pokoju dziennego. Trzeba jednak pamiętać, że nie należy przesadzać z tak charakterystycznymi elementami wystroju. Umiar jest synonimem elegancji i dobrego smaku.

Do klasycznego salonu

Najczęściej fotele w stylu skandynawskim umieszczamy w mieszkaniach, w których dominuje ten styl. Nie jest to jedyne rozwiązanie. Warto postawić na niecodzienne rozwiązania.

Nowoczesny fotel skandynawski świetnie sprawdzi się w mieszkaniu, które urządzone jest w klasycznym stylu. Będzie to niebanalne urozmaicenie. Do klasycznego salonu warto wybrać nowoczesny fotel skandynawski w kolorze szarym lub granatowym. Są to uniwersalne barwy, które idealnie wpiszą się w stonowaną kolorystykę.