Jaką szafkę na buty 80 cm wybrać?

szafka na buty

Wybór odpowiedniej szafki na buty do przedpokoju nie jest rzeczą prostą, dlatego warto poświęcić chwilę czasu, aby wybrać szafkę spełniającą wszystkie oczekiwania. Szafka na buty 80 cm jest szczególnie polecana do wąskich oraz niewielkich przedpokojów.

Jaką szafkę na buty wybrać?

Decydując się na jej wybór warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Przede wszystkim szafka powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, odpornych na wilgoć oraz wszelkiego rodzaju zabrudzenia czy też zarysowania. Buty wkładane do szafki często są bowiem bardzo ubrudzone, dlatego warto zadbać o to, aby była ona łatwa w utrzymaniu w czystości. Idealnie sprawdzającymi się materiałami, z których może być wykonana szafka są płyty MDF oraz wszelkiego rodzaju tworzywa sztuczne. Elementy dodatkowe, takie jak uchwyty czy zawiasy powinny być natomiast wykonane ze stali nierdzewnej bądź chromowanej, które wykazują właściwości przeciwkorozyjne.

Ponadto, dobierając odpowiednią szafkę warto również zwrócić uwagę na to, aby pasowała ona do ogólnej aranżacji przedpokoju. Szafka na buty powinna być dopasowana do innych elementów wyposażenia. Obecnie, często wybieranymi szafkami są te w jasnych odcieniach, jak również o gładkich, połyskujących frontach. We wnętrzach udekorowanych w sposób bardziej klasyczny idealnie sprawdzą się natomiast szafki wykonane z drewna. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę, aby drewno było w odpowiedni sposób zaimpregnowane i pokryte materiałami, które chronią przed wilgocią oraz zabrudzeniami.