Jakie stoły rozkładane do salonu wybrać?

nowoczesny stół rozkładany do salonu

Stoły rozkładane doskonale sprawdzą się przede wszystkim w niewielkim salonie, gdzie na co dzień nie można pozwolić sobie na to, aby zajmowały one sporą część wolnego miejsca. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo na jakie stoły postawić, aby spełniały one swoje podstawowe zadania.

O czym należy pamiętać?

Producenci mebli mają w swojej ofercie sprzedażowej stoły kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe, dlatego też można dopasować je idealnie do specyfiki danej przestrzeni. Rozkładane stoły powinny być nie tylko wygodne w codziennych użytkowaniu, ale również solidnie wykonane i stabilne. Warto zwrócić uwagę także na sam mechanizm rozkładania stołu. W niektórych modelach, aby rozłożyć lub złożyć stół niezbędna jest obecność przynajmniej dwóch osób.

Mechanizm rozkładania ma znaczenie

Jak wspomniano powyżej stoły rozkładane do salonu mogą posiadać różne mechanizmy rozkładania. Najprostszym rozwiązaniem są oczywiście stoły, w których to blat rozkłada się jak książkę. W sklepach meblarskich można znaleźć stoły – https://mebel4u.pl/stoly-rozkladane, w których to blat roboczy składa się z dwóch albo więcej przesuwanych części. Przeciwległe boki mogą być rozsuwane asymetrycznie lub symetrycznie. Powstałe po rozsunięciu luki wypełniane są specjalnymi nakładkami. Niektóre stoły rozkładane do salonu mogą mieć również dodatkowe nóżki, dzięki czemu blat może być naprawdę bardzo długi i stabilny. Przed zakupem nowego stołu warto dokładnie zmierzyć salon, dzięki czemu będzie można wybrać idealny model.