Łóżko kontynentalne – jak je wybrać?

To, co przede wszystkim cechuje łóżka kontynentalne to ich niezwykła elegancja. Poza tym są również bardzo wygodne i zapewniają optymalny komfort snu. Wszystko to wpływa na ich ogromną popularność. Na rynku dostępne są różne modele tego typu łóżek. Warto zatem wiedzieć, jak wybrać łóżko kontynentalne.

Czym jest łóżko kontynentalne?

Modele kontynentalnych łóżek są dość charakterystyczne. Wynika to ze stylu kontynentalnego, na podstawie którego zostało zaaranżowane. Styl ten cieszy się dużą popularnością zwłaszcza w USA i krajach skandynawskich. To, co wyróżnia styl kontynentalny to duża przestronność, komfort oraz kunszt wykonania. Jak zatem wygląda łóżko w stylu kontynentalnym? Przede wszystkim składa się ono z czterech podstawowych elementów. Pierwsze elementy to boxy i boxspringi. W boxach umieszczone są elastyczne listwy, natomiast w boxspringach sprężyny, na których leży materac. Kolejnym elementem jest wspomniany materac, który fachowo w tym przypadku określany jest jako toper. Jeśli na łóżku śpią dwie osoby, to kładzie się na nim dwa materace, między którymi powstaje szpara. Mówiąc o elementach składowych łóżka kontynentalnego, nie można zapomnieć o nóżkach. Najczęściej są drewniane bądź metalowe. Ostatnim elementem jest wezgłowie, które pełni także funkcję dekoracyjną.

Dlaczego warto wybrać łóżko kontynentalne?

Jedną z dużych zalet łóżka kontynentalnego jest znakomita wentylacja materaca. Wynika to z tego, że stoi ono na nóżkach, a to zapewnia ciągłą cyrkulację powietrza. Takie rozwiązanie stanowczo ogranicza rozwój grzybów i bakterii. Omawiając zalety łóżek kontynentalnych, nie sposób nie wspomnieć o ich modułowości. Każdy moduł w przypadku tego łóżka stanowić może osobną podstawę. Co ważne, istnieje możliwość dowolnego zestawiania i rozstawiania modułów. Pozwala to na dostosowanie wielkości łóżka do indywidualnych potrzeb. Na koniec przypomnieć trzeba, że łóżko kontynentalne jest niezwykle estetyczne. Stanowi zatem element dekoracyjny w sypialni.

Jak wybrać łóżko kontynentalne?

Wybór łóżka do sypialni nie jest łatwym zadaniem. To w końcu najważniejszy mebel w tym pomieszczeniu. Od jakości łóżka bezpośrednio zależy jakość snu. Dlatego wybierając konkretny model, pod uwagę wziąć należy kilka istotnych elementów. Po pierwsze, nie można zapomnieć o samym metrażu sypialni. Od wielkości pomieszczenia zależy bowiem wybór konkretnego modelu łóżka kontynentalnego. Trzeba tu jednak podkreślić, że tego typu łóżka pasują raczej do dość dużych sypialni. Wynika to z tego, że samo łóżko jest dużych rozmiarów. Poza tym wybierając ten model łóżka, pamiętać trzeba, aby odpowiadał on na indywidualne potrzeby i oczekiwania. Mowa tu choćby o doborze jego koloru, rodzaju materaca, materiału wykonania, rodzaju nóżek czy sposobu otwierania boxu. Warto zatem dobrze przyjrzeć się różnym modelom łóżek kontynentalnych i dopiero potem wybrać ten konkretny. Dzięki temu będzie się miało pewność, że łóżko spełni swoje zadania. Będzie zarówno się dobrze prezentować, jak i zapewni właściwy komfort snu.