Na co zwrócić uwagę wybierając ławę do salonu?

ława nowoczesna

Salon, czyli pokój dzienny, to centralne miejsce w domu. To w nim domownicy oglądają telewizję. Z różnych okazji organizowane są w nim przyjęcia rodzinne. Na co dzień jednak salon spełnia inne funkcje.

Ława do salonu

Z salonu członkowie rodziny korzystają codziennie. Oglądają kino domowe, czytają lektury na fotelach, słuchają muzyki, piją ulubioną kawę. Do tego najlepiej nadaje się ława do salonu (https://trend-home.pl/pol_m_SALON_STOLIKI-KAWOWE-I-LAWY-388.html), na której można położyć filiżankę z kawą lub herbatą, talerzyk z herbatnikami, odłożyć książkę lub gazetę.

Ława w salonie nie jest najważniejszym meblem, ale swoim wyglądem powinna pasować do aranżacji całości, powinna być estetycznym dodatkiem do kompletu wypoczynkowego, bo to przy nim jest najczęściej ustawiana.

Na co zwrócić uwagę wybierając ławę do salonu?

Bogata oferta sklepów meblowych sprawia, że zakup odpowiedniej ławy nie stanowi większego problemu. Jedna niewielka ława powinna łączyć w sobie element estetyczny i praktyczny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zwrócić uwagę na:

• wielkość i wysokość – powinny być dopasowane do wysokości kompletu wypoczynkowego,
• kształt – okrągły, kwadratowy, prostokątny,
• materiał wykonania – drewno, szkło, połączenie kilku materiałów,
• desing – klasyczny, nowoczesny.

Nowoczesne ławy do salonu

Doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach o różnej aranżacji. Mogą mieć prosty, minimalistyczny kształt charakterystyczny dla stylu skandynawskiego lub zupełnie futurystyczny, dla osób lubiących odważne i nietypowe rozwiązania.
Propozycją pośrednią są nowoczesne ławy wykonane z połączenia kilku materiałów, np. drewna ze szkłem, szkła z metalem, drewna z rattanem.
Możliwości jest znacznie więcej, ale trzeba pamiętać, że ława to tylko jeden z niewielkich mebli stanowiących uzupełnienie całości.