Organizacja przestrzeni w korytarzu

Przedpokój – niezależnie od swojej powierzchni – pełni reprezentacyjną funkcję w każdym domu czy mieszkaniu. W związku z tym, wybór mebli do przedpokoju jest szczególnie ważny, bo pomoże stworzyć odpowiednie pierwsze wrażenie o naszym wnętrzu.

Wygoda czy elegancja?

Warto zastanowić się, w jaki sposób będziemy chcieli wykorzystać powierzchnię korytarza. Często traktuje się ją jako miejsce do przechowywania. W takim przypadku wybierając meble do przedpokoju (zobacz przykładowe modele) można wziąć pod uwagę zabudowę szafą na wymiar, która pozwoli w pełni wykorzystać każdy centymetr dostępnej powierzchni. Jeśli zaś marzy nam się reprezentacyjny hall, warto postawić na dekoracyjne meble, na przykład komody czy konsole, które będą doskonałym tłem do wazonów obrazków czy innych ozdobnych elementów. 

Gdzie przechowywać buty i kurtki?

Przechowywanie butów i okryć często bywa kłopotliwe. W przypadku większej liczby domowników łatwo zastawić przedpokój butami i tym samym spowodować, że jego powierzchnia optycznie się zmniejszy i będzie sprawiać wrażenie pogrążonej w bałaganie. Można więc wziąć pod uwagę zakup szafki na buty, która pomoże utrzymać je w porządku. Problematyczne jest też przechowywanie okryć wierzchnich. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym liczba kurtek wiszących na niewielkim ściennym wieszaku sprawia wrażenie nieporządku. W takiej sytuacji dobrym pomysłem może być wybór większego stojącego wieszaka, który poza praktyczną funkcją, może stanowić też ozdobę wnętrza.

Warto dobrze przemyśleć wizję przedpokoju, aby uzyskać efekt spójny z pozostałą częścią mieszkania.