Paletowy zawrót głowy

stolik wykonany z palety

Wykorzystanie odpadów poprodukcyjnych w ostatnim czasie nabrało na sile. Nikogo nie dziwi już pełne umeblowanie sypialni, czy salonu stworzone z beczek, czy palet. Bycie ekologicznym jest teraz w cenie

Meble z palet to świetny sposób nie tylko na ochronę środowiska, ale również stworzenie nietuzinkowego mebla dopełniającego posiadanej przez nas przestrzeni. Łóżka, ławki, czy fotele jednak już były. Jak stworzyć mebel idealny, a zarazem jedyny w swoim rodzaju?

W tym przypadku postawmy na biel. Przemalowanie palet należy rozpocząć od ich dokładnego wyszlifowania. Po wykonaniu tego zadania nadejdzie czas na nadanie powierzchni koloru. Biały jako barwa uniwersalna sprawdzi się idealnie. Po nałożeniu koloru na dwie palety, zająć możemy się stworzeniem tzw. kozłów- elementy te będą stabilizatorami tworzonego przez nas biurka. By blat stolika (stworzony z dwóch palet) okazał się jeszcze bardziej funkcjonalny, możemy połączyć go z wsuwanymi do jego wnętrza szufladami. Ich wykonanie jest już trochę trudniejsze, dlatego warto poprosić o pomoc osobę doświadczoną w obróbce drewna.

Przymocowanie blatu do kozłów to ostatni etap, który dzieli nas od upragnionego biurka. Ozdobienie całej aranżacji zależy już jedynie od naszej wyobraźni.