Pawlacze w małych mieszkaniach

Pawlacze były podstawowym wyposażeniem mieszkań w czasach PRL-u. Wówczas niejednokrotnie zdarzało się, że liczne rodziny mieszkały w niewielkim mieszkanku. W takiej sytuacji każdy dodatkowy schowek był na wagę złota. Wiszące pod sufitem pawlacze sprawdzały się idealnie jako szafki na rzadko używane, lecz potrzebne przedmioty.

Nowoczesne wnętrze

Obecnie aranżacja wnętrz opiera się niejednokrotnie na łączeniu różnych rozwiązań. Współczesny pawlacz różni się diametralnie od swojego poprzednika. Obecnie mebel ten stanowi często część wystroju wnętrza.

Schowki takie często stosowane są w przedpokoju, nie jest to jednak norma. Coraz częściej znajdują się one we wnękach ścian, tworząc idealnie dopasowaną kompozycję. Na rynku pojawia się wiele ofert pawlaczy stosowanych jako dostawka do innych mebli. Dzięki takiemu rozwiązaniu można uzyskać dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy.

Jak wybrać dobry schowek?

Wiele pawlaczy jest montowanych bezpośrednio pod sufitem. Oznacza to, że wyciąganie z nich przedmiotów może sprawiać kłopot wielu osobom. Na szczęście nowoczesne rozwiązania umożliwiają zamontowanie w skrytkach najróżniejszych przegród, a nawet półek na prowadnicach. Rozwiązania takie znacznie ułatwiają wyciąganie konkretnych rzeczy bez większego problemu.

Wybierając odpowiedni model pawlacza, warto wziąć pod uwagę styl w jakim urządzone jest wnętrze. Krzykliwa szafka montowana pod sufitem może skutecznie oszpecić nawet najlepiej urządzone wnętrze. Warto wybrać stonowany model, który doda wnętrzu klasy i elegancji.

Współczesne pawlacze są nie tylko funkcjonalne, ale i niezwykle szykowne. Dobrze dobrany model pawlacza może sprawić, że będzie on nie tylko znakomitym schowkiem na różności, ale i znakomitym elementem dekoracyjnym wnętrza.