Wieszak na ubrania – sposób na uporządkowane wnętrze

Ścienne, stojące, duże lub małe. Wybór wieszaków jest ogromny, co nie znaczy, że jest to łatwe zadanie. O czym trzeba pamiętać wybierając wieszak na ubrania?

Drewno, metal czy plastik?


Wybierając wieszak na ubrania do przedpokoju warto zadbać, by był on nie tylko praktyczny, ale również elegancki. W końcu przedpokój to wizytówka mieszkania.

Metalowy wieszak będzie idealnie pasował do mieszkania w nowoczesnym stylu. Świetnie wpisze się również w styl industrialny. Warto jednak zadbać, by był wykończony drewnianymi elementami. Nowoczesny wieszak będzie świetnie wyglądał jako plastikowa, minimalistyczna konstrukcja.

Do przedpokoju w stylu skandynawskim warto wybrać wieszak, który będzie drewniany. Świetnie sprawdzi się jasne drewno, które idealnie wpisuje się w nieduże pomieszczenia. Można również wybrać wieszak bielony. Biel jest ulubionym kolorem stylu scandi.

Nie tylko na ciuchy


Wybierając wieszak na ubrania warto zadbać, by miał on dodatkowe funkcje. Wieszak, do którego dołączona jest półka na buty sprawdzi się w przedpokoju. Interesująca będzie również zamykana szafka, która pozwoli ukryć buty przed oczami odwiedzających nas gości.

Warto pamiętać, że przedpokoje często nie są dużymi pomieszczeniami. W takich wnętrzach trzeba bardzo dbać o porządek, gdyż kilka ciuchów już tworzy chaos bardzo niekorzystnie wpływający na obraz całości.

Wieszaki na ubrania, które wyposażone są w półkę, na której można odłożyć czapki, szaliki czy rękawiczki to również świetne rozwiązanie. Dzięki temu zawsze będziemy mieli wyznaczone miejsce na drobiazgi, które często są gubione.