Meble ogrodowe z tworzyw sztucznych

stol ogrodowy

Kiedy w 1855 r. Alexander Parks odkrył pierwszy plastik, nie miał pojęcia, jak bardzo się on rozpowszechni. Meble z tworzyw sztucznych na stałe zagościły w domach wiejskich, lokalach gastronomicznych i biurach.

Rodzaje mebli z tworzywa sztucznego

Przyjrzyjmy się bliżej, jakie meble ogrodowe wykonane z tworzywa sztucznego, że podkreśli zalety i wady stają się jaśniejsze. W prawie każdym domku i ogrodzie można znaleźć fotele wypoczynkowe, huśtawki, ławki i stoły, krzesła, krzesła. W mieszkaniach kosze na bieliznę, regały, komody, półki do łazienki i kuchni oraz plastikowe suszarki do naczyń. Większość kawiarni wyposaża swoje tereny zewnętrzne w plastikowe meble.

By mieć szerszą perspektywę na ofertę sklepów, najlepiej się z taką zapoznać, w sklepie Focusgarden znaleźć można meble ogrodowe a wybór jest bardzo szeroki.

Zalety mebli ogrodowych z tworzyw sztucznych

krzesla ogrodweJakie są więc zalety mebli ogrodowych wykonanych z tworzywa sztucznego:

  • Niski koszt w stosunku do innych rodzajów mebli
  • Plastik nie gnije, nie rdzewieje, nie pęcznieje, nie deformuje się pod wpływem wilgoci. Grzyby i owady też meblom z tego materiału nie zaszkodzą. Wystarczy umyć go wodą z mydłem i wytrzeć powierzchnię
  • Łatwość transportu i przechowywania. Plastikowe meble są bardzo lekkie, łatwe do rozładowania i załadowania, większość czasu jest łatwa do złożenia i transportu z miejsca na miejsce

Dzisiaj, kiedy producenci nauczyli się dodawać różne tekstury do plastiku, różnorodność kolorów i kształtów daje ogromne pole do popisu i szeroki wybór produktów z tego materiału. Na przykład, dzięki lekkości i miękkim formom, meble dziecięce zmniejszają ryzyko urazów, co jest jednym z głównych kryteriów dla mebli dziecięcych. W kontakcie z wodą tworzywo sztuczne zachowuje blask i piękny wygląd przez wiele lat. Dlatego świetnie nadaje się również na akcesoria łazienkowe i kuchenne.