Stolik ogrodowy – centralny punkt aranżacji patio i tarasu

stolik ogrodowy

Jeśli chodzi o ogród, trzeba umieć dobrać jak najlepsze meble do przestrzeni zewnętrznej. Jeśli chcesz, aby stół był trwały i elegancki, musisz rozważyć wybór odpowiednich materiałów. Stolik ogrodowy z drewna jest popularny ze względu na swoją trwałość i świetny design. Jakie jeszcze opcje oferuje rynek?

Rozmiar, kształt stolika ogrodowego

Stoły ogrodowe występują w różnych kształtach, rozmiarach i materiałach. Każdy rodzaj stołu ogrodowego ma swoje zalety, znaczenie i przeznaczenie, które należy wziąć pod uwagę, gdy myślisz o jego zakupie.

Duży stół to dobre rozwiązanie do formalnych obszarów zewnętrznych, w tym patio, balkonów lub tarasów. Może rozciągać się do czterech metrów, co pozwala na zgromadzenie się wokół niego większej liczby osób. Niektórzy używają tych mebli jako dodatkowych stołów przedłużających możliwości zwykłej, domowej jadalni.

Mały, składany stolik jest dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz postawić go na tarasie lub balkonie, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca i można go złożyć, gdy nie jest używany. Doskonale sprawdza się również w mniejszych przestrzeniach, w których jest mało miejsca na meble, jak mieszkania czy kawalerki.

stolik ogrodowy

Dobre materiały, aby zbudować trwały stolik ogrodowy

Istnieje wiele materiałów, z których można zrobić stolik ogrodowy. Niektóre są wykonane z drewna, a inne z metalu lub plastiku.

Niektóre stoły mają atrakcyjny wygląd, podczas gdy inne nie mają żadnego wyrafinowanego stylu ani projektu. Każdy materiał ma swoje plusy i minusy – plastik jest lekki i ekologiczny, ale sprawia, że jest bardziej podatny na uszkodzenia; drewniane stoły są trwałe, ekologiczne i łatwe w utrzymaniu; granitowe stoły wyglądają elegancko, ale mogą być trudne w transporcie i są droższe.

Różne rodzaje materiałów na stół ogrodowy różnią się pod względem czasu potrzebnego na utrzymanie i związanych z nimi cen.