Okna aluminiowe w nowoczesnym budownictwie

aluminiowe profile energooszczędne

Okna aluminiowe wciąż najczęściej można spotkać w budynkach użyteczności publicznej czy budynkach komercyjnych, niemniej jednak inwestorzy coraz częściej decydują się na ich wykorzystanie w prywatnych domach. Co stoi za rosnącą popularnością profili wykonanych z aluminium?

Okna aluminiowe – zalety

Jako główną zaletę okien aluminiowych warto wskazać ich nowoczesny, prosty wygląd. Efektowne, ale skromne ramy doskonale pasują do minimalistycznych brył nowoczesnych budynków. Ich kolor doskonale wpasowuje się w modernistyczny styl, chociaż bez obaw – można je lakierować proszkowo na niemal każdy kolor.

Do kolejnych zalet okien aluminiowych należą z pewnością niewielki ciężar oraz wysoka wytrzymałość. Warto też wiedzieć, że aluminium jest materiałem bardzo podatnym na formowanie, okna z niego wykonane mogą więc występować w praktycznie dowolnych kształtach.

Nie trzeba się też martwić o energooszczędność aluminiowych profili – wykonane są przy użyciu najnowocześniejszych technik korzystających z wysokiej jakości materiałów energooszczędnych. Ważne też, że aluminiowe profile mogą występować w wielu grubościach, przez co zdolne są do utrzymania nawet najcięższych i największych przeszkleń – tak bardzo charakterystycznych dla nowoczesnych budynków.

Rosnąca popularność profili aluminiowych

Niektórzy ludzie twierdzą, że wadą okien aluminiowych jest ich ciągły chłód. Ciężko się z tym zgodzić – profile wykonane z aluminium utrzymują raczej niską temperaturę, chociaż nie wszystkim to przeszkadza.

Okna aluminiowe wciąż przegrywają z innymi materiałami, jeśli chodzi o wykończenie tradycyjnych budynków. Nie ma się co dziwić – metal niekoniecznie wpasuje się w wizerunek drewnianej, góralskiej chatki.
Pomimo wciąż jeszcze dość wysokiej ceny coraz więcej osób docenia liczne zalety okien aluminiowych i decyduje się na ich montaż w swoim domu.