Donice podświetlane – nowy trend?

Wyposażenie wnętrz, czy nawet aranżacja ogrodu także podlegają zmieniającym się trendom. Można więc łatwo zauważyć, że jakiś przedmiot dekoracyjny jest bardziej popularny niż inny. A co jest modne teraz? Okazuje się, że prym wiodą donice podświetlane! Oprócz tego warto też stawiać na łączenie stylów nazwane po prostu stylem eklektycznym oraz wielki powrót zanotowały metalowe półki. Ale jak poradzić sobie z podświetlaną donicą?

Do ogrodu czy do domu?

Zwykle podświetlane przedmioty kojarzą się nam z eksponowaniem ich na zewnątrz. Przykładowo lampki led owinięte na balustradzie balkonowej, podświetlana kostka brukowa, aby ładnie oznaczyć teren chodnika czy wjazdu do garażu. Można więc pomyśleć, że donice podświetlane nadają się tylko na zewnątrz. Ale to nie prawda. Można znaleźć donice, które świetnie sprawdzą się też w domu. Wybierając donice, które się nam podobają warto po prostu zwrócić uwagę na opis producenta czy model ten nadaje się do postawienia na zewnątrz czy jest przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego.

O czym warto wiedzieć?

Donice mogą być zasilane bezprzewodowo lub na kabel. Najczęściej wyposażone są w żarówki E27, czyli o dużym gwincie. Jednak można znaleźć też model z podświetleniem led. Wybierając donice na zewnątrz warto kupić model bezprzewodowy. W mieszkaniu o wiele łatwiej jest podłączyć donicę do zasilania sieciowego, czy nawet ukryć sam kabel, aby taki dodatek ładnie wyglądał.