Jak kupić dobrą żarówkę?

Kiedyś tak błaha sprawa jak kupno żarówek załatwiana była od ręki. Dziś konieczna jest to tego znajomość nie tylko elektryki w drobnym stopniu, ale i optoelektroniki. Wiedza ta jest niezbędna do prawidłowego kupna żarówek.

Nowe źródła światła

Całe to zamieszanie zostało wygenerowane przez zmienioną technologię produkcji żarówek. Dawniej używano jedynie żarówek żarnikowych. Do ich zakupu wystarczyło znać moc używanej wcześniej żarówki.
Obecnie sprzedawane żarówki LED różnią się między sobą:

– mocą
– jasnością
– gniazdami
– barwą światła

Popełnienie błędu przy którymkolwiek z tych punktów spowodować może, że nowo zakupiona żarówka albo nie zostanie w ogóle użyta – bo nie będzie pasowała do używanego gniazda – albo też będzie świeciła zupełnie inaczej niż reszta posiadanych żarówek.

Jak kupić właściwą żarówkę?

Do kupna dobrej żarówki ledowe będzie więc niezbędna pewna choć minimalna wiedza. Warto jest również robić zakupy w sklepach, które oferują pomoc wykwalifikowanych sprzedawców, którzy w przypadku braków naszej wiedzy, wspomogą nas swoją.
Niezwykle mile widziane jest, gdy istnieje możliwość sprawdzenia światła konkretnej żarówki przed zakupem. Często same liczby na opakowaniu trudno jest przekształcić w głowie w konkretny obraz więc taka szansa na bezpośrednie sprawdzenie jest niezwykle cenna.
Nowoczesne żarówki mają wiele zalet np. pozwalają oszczędzać zużywaną energie, jednak aby móc z nich skorzystać. niezbędne jest minimum wysiłku.