Jak zaaranżować oświetlenie w pokoju dziennym?

KINKIET LED GOLD 2

Oświetlenie jest niezmiernie ważnym elementem wyposażenia wnętrza. Kompletując lampy do salonu warto zadbać, by było jak najwięcej źródeł światła. Dzięki temu bez problemu będzie można stworzyć klimatyczne wnętrze. Jak wybrać lampy do pokoju dziennego?

Kinkiety – przepis na charyzmatyczny salon

O tym, że oświetlenie górne jest niezbędne w każdym salonie wie każdy z nas. O montażu kinkietów, by salon stał się bardziej przytulny, już nie wszyscy pamiętają.

Lampy kinkiety na ścianę warto zamontować nad komodą, na której ustawimy dekoracyjne bibeloty. Dzięki temu strefa, w której umieszczamy ozdoby stanie się bardziej wyrazista.

Dobrym miejscem, by zamontować lampy kinkiety na ścianę jest również ściana, przy której znajduje się sofa. Strefa wypoczynku dzięki temu będzie subtelnie oświetlona. Wybierając kinkiety ścienne na wysięgnikach można bez problemu ustawić je tak, by światło padało tam, gdzie właśnie tego potrzebujemy. Jest to propozycja idealna dla osób, które lubią wieczorem poczytać.

Lampy podłogowe i stołowe

Kolejnym pomysłem na stworzenie subtelnego oświetlenia jest wykorzystanie lamp stołowych oraz podłogowych.

Lampy podłogowe można ustawić w rogach pokoju. Warto również postawić je za sofą lub fotelem wypoczynkowym. Lampy stołowe mogą znaleźć się na stoliku kawowym, komodzie czy na stole w jadalni. Warto również pamiętać, że jest to świetny pomysł na oświetlenie parapetu okiennego. Dzięki temu wprowadzimy do pokoju dziennego przytulny nastrój.

Wybierając źródła światła do pokoju warto postawić na większą ilość lamp. Kinkiety na ścianę można uzupełnić lampami stołowymi oraz podłogowymi. W mieszkaniu, gdzie jest dużo delikatnego światła łatwiej będzie stworzyć przytulny nastrój, który będzie sprzyjał relaksowi. Bez problemu również można uzyskać oświetlenie jasne i praktyczne, które również często jest konieczne.