Jaką lampę wiszącą wybrać do pokoju dziennego?

W każdym salonie potrzebna jest przynajmniej jedna lampa wisząca, którą umieścimy w centralnym miejscu tego wnętrza, na środku sufitu. Taka lampa po prostu dobrze wygląda i się przydaje, a jeśli dobierzemy ją z rozmysłem i fantazją – może stanowić niebagatelną dekorację każdego pokoju dziennego. Jeśli pomieszczenie jest niewielkie – może to być lampa z pojedynczą żarówką, a jeśli większe – najlepiej dobrać ilość żarówek i kloszy do wielkości wnętrza tak, aby zachować proporcje i sprawić, aby całe pomieszczenie było optymalnie oświetlone.

Lampy klasyczne jak i nowoczesne, a także lampiony

To, w jakim stylu ma być utrzymana taka lampa zależy od tego, jaki styl króluje we wnętrzu. Lampa ma go podkreślać i sprawiać, że miejsce to będzie jeszcze bardziej niezwykłe.

– We wnętrzach nowoczesnych lampy wiszące do salonu mogą nawet przyjąć formę lampionów papierowych sporej wielkości. Ważne, aby wyglądały lekko, były jasne, zwiewne i oryginalne.

– Stylowe, a jednocześnie nowoczesne i ciekawe lampy to te wykonane z czarnego metalu, które utrzymane są w klimacie industrialnym. Mogą dodatkowo posiadać złote lub też miedziane elementy, które dodają im szyku i elegancji, a więc tego, co w salonie najpotrzebniejsze.

– Ciekawym rozwiązaniem będzie lampa wisząca do salonu w formie wentylatora podsufitowego. Oprócz tego, że jest to lampa to dodatkowo jest to też praktyczne urządzenie podczas letnich upałów.