OŚWIETLENIE LED CZYLI LEPSZA WYDAJNOŚĆ PRACOWNIKÓW!

oświetlenie led

Światło jest nieodłącznym elementem naszej pracy przy biurku. Najlepsze, jak, i to, które posiada najwięcej zalet, ma naturalne światło słoneczne. Jednak tryb życia większości ludzi w tych czasach jest trochę inny. Osoby pracujące wykonujące pracę za biurkiem nie mają możliwości spędzenia takiej ilości czasu naturalnym świetle. Jeśli jesteś pracodawcą, powinieneś wiedzieć, że dobrze dobrane oświetlenie wpływa na wydajność, zapał, samopoczucie czy też przywiązanie z danym miejscem pracy. Dlatego tak ważne jest, by zadbać o odpowiedniego oświetlenie LED.

JAK WYBRAĆ OŚWIETLENIE LED?

W dużym stopniu nasza wydajność zależy od barwy światła:

  • Światło ciepłe – pozwoli nam się wyciszyć, uspokoić, dzięki niemu będziemy dużo bardziej zrelaksowani, a to pozwoli nam na obniżenie hormonu stresu w organizmie. 
  • Światło zimne – tutaj jest z kolei odwrotna sytuacja, ziemna barwa doda nam dużo więcej energii, zwiększy się nasza koncentracja i szybkość w podejmowaniu decyzji.

Bardzo dobrym sposobem jest korzystanie z barw chłodnych w pracy. W warunkach mieszkalnych najlepsze będzie działało światło o barwie ciepłe. Pokazuje nam to fajny kontrast, dzięki czemu rytm dobowy organizmu człowieka nie będzie zakłócony.

SZKODLIWOŚĆ OŚWIETLENIA LED – FAKT CZY MIT?

W wielu artykułach możemy przeczytać, że światło źle wpływa na nasz wzrok. Jest to poniekąd prawda, ale tylko i wyłączenie w przypadku zastosowania elektroniki o niskiej jakości. Może pojawić się wtedy:

  • Migotanie – mroczki przed oczami, zmęczenie wzroku, złe samopoczucie.
  • Oślepienie – zbyt duże natężenie światła, spowodowane słabą jakością lampy LED.
  • Niebieskie światło – badania pokazują, że długotrwałe narażenie naszych oczu na światło niebieskie może przycinać się do uszkodzenia wzroku.

Renomowani producenci oświetlenia LED stale przeprowadzają testy swoich produktów, aby uniknąć nieprzyjemnych działań, na które może być narażony klient.