Świetlówka LED – czym się charakteryzuje?

Świetlówka LED to rodzaj lampy, która korzysta z diod elektroluminescencyjnych. Świetlówki LED są obecnie użytkowane w prawie każdym miejscu, co więcej – na rynku można znaleźć mnóstwo modeli tego rodzaju lamp ze względu na fakt, iż są one nie tylko rzetelnie wykonane, ale także wyjątkowo wydajne. Warto dodać, że niektóre świetlówki LED sprawdzają się świetnie do specjalistycznych zastosowań. Lampy fluorescencyjne mogą być montowane w różnych oprawach sufitowych, dlatego też są chętnie wybierane do wielu wnętrz oraz pomieszczeń różnego typu. 

Świetlówki LED – zalety tego rodzaju lamp

Opisywane lampy wyróżniają się przede wszystkim doskonałymi parametrami technicznymi. Ich cechami charakterystycznymi jest między innymi długowieczność. Oświetlenie LED jest żywotne przez bardzo długi czas, co więcej, jest ono mało wrażliwe na częste włączanie oraz wyłączanie. Co więcej, świetlówka LED to lampa wyróżniająca się energooszczędnością, ponieważ zużywa ona o kilkadziesiąt procent mniej prądu niż innego rodzaju zwykłe żarówki. 

Ekologiczne rozwiązanie

Należy wiedzieć, iż stosowanie lamp LED, w tym świetlówek jest zastosowaniem ekologicznym. Użytkowanie diod LED to ograniczenie zużycia prądu, co jest korzystne dla klimatu. Co więcej, stosowanie świetlówek LED nie jest przyczyną produkowania śmieci niemożliwych do przetworzenia – właściwie wszystkie elementy stosowane podczas produkcji świetlówek LED mogą być poddawane recyklingowi, przez co tego rodzaju technologia nie jest szkodliwa dla środowiska.