Wykorzystanie lamp solarnych w ogrodowych aranżacjach

Większość posiadaczy przydomowych ogrodów lubi spędzać w nich czas niezależnie od pory dnia. Kiedy tylko pogoda na to pozwala wiele osób przebywa na świeżym powietrzu, zajmując się roślinnością, odpoczywając lub spotykając się z rodziną i znajomymi, np. podczas wspólnego grillowania. Niestety, niektórzy rezygnują z wieczornego lub nocnego przebywania w ogrodzie ze względu na koszty jego oświetlania.

Oszczędna iluminacja

Prąd elektryczny nie należy do najtańszych, w związku z tym wiele osób oświetla swoje posesje jedynie przy drzwiach wejściowych. Na szczęście na rynku dostępne są lampy ogrodowe, które pracują dzięki słonecznej energii odnawialnej. Oświetlenie solarne jest wyposażone w specjalne panele, które pozyskują, a następnie magazynują energię słoneczną. Emisja światła odbywa się poprzez diody LED lub niewielkie halogeny. Dużą zaletą solarnych lamp jest bardzo prosta instalacja bez konieczności prowadzenia dodatkowych przewodów.

Solarne oświetlenie do każdego ogrodu

Solarne lampy ogrodowe są dostępne w przeróżnych kształtach, wielkościach, a nawet kolorach. W sklepach można znaleźć modele, które rzucają m.in. światło zielone, niebieskie i czerwone. Do zaznaczenia bram wjazdowych, furtek oraz schodów odpowiednie będą niewielkie słupki lub latarnie. Bieg alejek, skalniaki, czy też oczka wodne podkreślą lampy o kształtach geometrycznych, np. kul albo sześcianów, albo modele, wyglądające, jak rzeźby.