Dlaczego płytki patchworkowe idealnie skomponują się ze stylem skandynawskim?

Chcąc udekorować mieszkanie w stylu skandynawskim, wydaje się na pierwszy rzut oka, że jest to bardzo proste, ale w rzeczywistości okazuje się to znacznie bardziej skomplikowane. Jasne, styl skandynawski słusznie kojarzy się z surowością, minimalizmem, dzięki czemu jest idealny dla młodych osób traktujących mieszkanie jako sypialnię i więcej czasu spędzając poza nim. Mamy jednak rozwiązanie, dzięki któremu mieszkanie będzie wręcz wtedy idealne pod każdym względem, a wnętrze będzie w pełni odpowiednie dla tego stylu. Są to płytki patchworkowe. Jakie są ich zalety? Postanowiliśmy się o tym przekonać.

Lśniąca podłoga

Płytki patchwork doskonale się sprawdzą jeżeli położysz je na podłogę. Styl minimalistyczny kojarzy się z surowością, a ich jasne barwy sprawią, że twoje mieszkanie będzie jeszcze bardziej dostosowane do twoich potrzeb. Płytki patchworkowe będą idealnie pasować do każdego pomieszczenia, a ich stonowany wygląd zawsze będzie cię uspokajać, nawet jeżeli przyjdziesz bardzo zmęczony po trudnym dniu pracy.

Możliwość położenia ich na ścianę

Jeżeli kochasz styl skandynawski, ale chciałbyś, aby ściany nie były tylko i wyłącznie w białym kolorze, to bardzo dobrym rozwiązaniem będą płytki. Kafelki patchwork na ścianie wyglądają bardzo estetycznie, a zarazem kolorowe, łagodne wzory będą odskocznią i zawsze będą towarzyszyć po powrocie do domu.