Jak wybrać idealną umywalkę do łazienki?

Aranżacja łazienki jest niezwykle istotna, gdyż korzysta się z niej codziennie i to najczęściej wielokrotnie. Wszystkie jej elementy powinny do siebie pasować, aby całość nie sprawiała chaotycznego lub niechlujnego wrażenia. Przeważnie nie poświęca się zbyt dużo uwagi wyborowi umywalki, co stanowi spory błąd. Musi ona bowiem nie tylko spełniać funkcję użytkową, ale również odpowiednio się prezentować.

Rodzaje umywalek

Łazienka bez umywalki jest wyjątkowo niepraktyczna. Trzeba bowiem myć ręce, zęby oraz twarz w wannie lub w kuchennym zlewie, co powoduje znaczny dyskomfort. Nie ma wobec tego sensu utrudniać sobie codziennej higieny. Warto poznać wszystkie dostępne opcje, aby wybrać najlepszy model. 

Umywalki dzielą się na:

  • nablatowe,
  • meblowe,
  • narożne,
  • wiszące.

Ostateczny wybór powinien uwzględniać nie tylko odpowiednie dopasowanie do wystroju, ale również wielkość łazienki, aby móc swobodnie się po niej przemieszczać.

Czy umywalka musi być biała?

Niektórzy preferują standardowe, klasyczne rozwiązania – nie ma w tym oczywiście nic złego. Jednakże jeżeli posiada się taką możliwość, to warto zdecydować się na jedną z nieco ciekawszych opcji. Kolorowe umywalki są obecnie niezwykle popularne i świetnie komponują się z minimalistycznie urządzonymi wnętrzami. Stanowią element ozdobny pomieszczenia i przyciągają do siebie uwagę. Ponadto nie widać na nich aż tak bardzo zabrudzeń, co jest ogromną zaletą, gdy nie przepada się zbytnio za sprzątaniem.

Istnieją nawet modele z rozmaitymi wzorami, które z pewnością dodadzą aranżacji niepowtarzalnego charakteru. To oczywiście nieco droższa opcja niż klasyczna, biała umywalka, aczkolwiek efekt końcowy jest wart zainwestowanych pieniędzy. Ponadto różnica w cenie nie jest aż tak duża, aby przeciętna osoba nie mogła sobie pozwolić na tego typu zakup.