Alternatywa dla drewnianej podłogi

Każdy z nas chciałby mieć w mieszkaniu podłogę wykonaną z drewna. Piękny wygląd poprawiający praktycznie każde wnętrze nadając mu ciepłego klimatu, to cecha drewna, która powoduje, że jest materiałem na samym szczycie priorytetów nowych właścicieli mieszkań. Problem zaczyna się w chwili wyceny takiej podłogi, gdy łączna kwota potrafi wprawić niejedną osobę o zawrót głowy. Czy oznacza to, że drewniany wygląd podłogi zarezerwowany jest jedynie dla najzamożniejszych?

Produkt drewnopodobny

Dla osób, które konieczne chcą mieć na podłodze drewnianą podłogę, lecz ich budżet domowy na to nie pozwala, stworzone zostały płytki drewnopodobne – największa baza produktów. Jest to doskonały zamiennik prawdziwego drewna z kilku powodów:

  • niska cena – nawet najbardziej ograniczony budżet budowlany lub remontowy udźwignie koszt płytek drewnopodobnych
  • wytrzymałość – częstym powodem, który podkreślany jest przy decydowaniu się na drewnianą podłogę jest jej wspaniała wytrzymałość. Prawda jest taka, że dobre jakościowo płytki są znacznie wytrzymalsze niż drewniana podłoga. Nie trzeba o nie specjalnie dbać, aby nie traciły swojego koloru oraz bardzo ciężko jest je zarysować

Wady płytek drewnopodobnych

Każdy produkt, nawet najlepszy, posiada pewne wady. Prawdopodobnie największą wadą płytek drewnopodobnych jest fakt, iż są zimne w dotyku. Drewniana podłoga jest całkowicie inna. Faktura drewna wraz z emitowanym przez nie ciepłem sprawia, że jest bardzo miłe w dotyku. Płytka drewnopodobna doskonale imituje wygląd drewna, jednak przy pierwszym kontakcie ze skórą czar pryska.

Dodatkowo drewniane panele można samodzielnie położyć w ciągu jednego nawet dnia. Do położenia podłogi z płytek drewnopodobnych niezbędne będzie wynajęcie fachowca.