Gotowe zestawy natryskowe – jak je wybrać?

Gotowe zestawy natryskowe to kompleksowe i proste rozwiązanie. Są w pełni kompatybilne i potrafią zagwarantować całkowitą funkcjonalność, przy równoczesnym zachowywaniu stylistycznej spójności. W przeciwieństwie do produktów osobno nabywanych, zestaw prysznicowy nie wymaga poszukiwania elementów pasujących do siebie i zweryfikowania, czy wszystko będzie funkcjonować tak, jak trzeba. Mogą w nim być: drążek, uchwyt, słuchawka prysznicowa wraz z wężem i oczywiście sama bateria. 

Punktowy zestaw prysznicowy, czyli pomysł na szybkie zmiany

Jeśli słyszymy sformułowanie gotowy natryskowy zestaw https://www.reahurt.pl/produkty/7,zestawy-natryskowe, w głowie pojawia się nam zwykle wizja pewnego remontu. Warto taką myśl pożegnać. Zakupienie tego nie musi być związane z zupełnym przebudowaniem strefy kąpielowej.

W takim celu stworzono kompletne punktowe zestawy, które złożone są z trzech najważniejszych części: uchwytu, węża i słuchawki prysznicowej.

Możemy je podłączyć do założonej już wannowej armatury albo ściennych przyłączy (przykładowo kiedy słuchawka uległa uszkodzeniu). 

Standardowy zestaw – wąż, drążek oraz prysznic 

Jeżeli oczekujemy więcej funkcjonalności, chcemy móc wzbogacić wannową baterię o akcesoria dodatkowe, zmieniając przestrzeń w praktyczną strefę natryskową wraz z parawanem, albo najzwyczajniej znudził nam się poprzedni zestaw przy prysznicowej armaturze, wystarczy rozszerzenie podstawowego o drążek, za którego sprawą możemy uzyskać dużą swobodę ruchów.

Niektórzy producenci poza słuchawką prysznicową, wężem oraz drążkiem dostępnym w różnych długościach, stosują również przesuwne ślizgacze, dzięki czemu mamy możliwość regulowania wysokości całego natrysku, co z kolei pozwala na tworzenie komfortowych warunków do kąpania się – nie tylko w wypadku niższych, ale również i wyższych użytkowników.