Jak kupić tanio piękne płytki do kuchni lub łazienki

ścienna mozaika wykonana ze szkła

Glazura lub mozaika szklana to jeden z większych wydatków w przypadku urządzania łazienki czy kuchni. Oczywiście jeżeli wybiera się płytki tanie, to nie jest to duży koszt. Jeżeli jednak w oko wpadły nam jakieś designerskie płytki od zagranicznych producentów, kafle rodem z Maroka, wypalane w piecu, czy piękna i oryginalna mozaika szklana – wyłożenie nawet kilku metrów kwadratowych ściany lub podłogi może być naprawdę drogie.

Mozaika szklana – jak kupić ją tanio

Płytki typu mozaika szklana można stosować jako rodzaj dekoracji wraz z innymi tańszymi kaflami. To dobry sposób na obniżenie kosztów związanych z zakupem tego drogiego materiału do wykończenia wnętrz. Sama mozaika nie należy bowiem do tanich, również jej montaż to usługa zwykle wyceniana drożej niż w przypadku zwykłych kafli. Jeżeli zatem mozaikę szklaną zastosuje się tylko w jakimś określonym miejscu w łazience, na przykład wykładając za jej pomocą ściany wewnątrz kabiny prysznicowej, koszty zdecydowanie spadną. Jednocześnie warto podkreślić, że takie łączenie płytek mozaikowych z innymi kaflami o minimalistycznym i prostym designie, to również doskonałe rozwiązanie pod względem wizualnym. Wygląda to naprawdę bardzo dobrze, warto tylko prawidłowo dobrać kolorystykę poszczególnych płytek.

Wyprzedaże i końcówki serii

Czasami w oko mogą wpaść nam jakieś naprawdę piękne i drogie płytki, które są wyeksponowane na przykładowych realizacjach w drogich salonach łazienek. Warto pytać wtedy o możliwość kupienia na przykład końcówki serii – takie rozwiązanie sprawdzi się u tych osób, które mają do wykończenia za pomocą glazury jakiś niewielki fragment ściany. Dobrze jest czekać również na wyprzedaże, które pojawiają się nawet w tego typu sklepach. Ostatni pomysł to szukanie tańszych zamienników jakiegoś wypatrzonego wzoru od markowego producenta. Tak naprawdę nawet droga mozaika może być bowiem produkowana w tańszej wersji.

Więcej pod adresem – https://www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-szklane – sklepu z dużym asortymentem mozaiek.