Jak optycznie powiększyć małą łazienkę?

Urządzanie łazienki wcale nie jest taką prosta sprawą, jak może się wydawać, szczególnie jak pomieszczenie jest małe i liczy się każdy metr. Od czego zacząć? Jak się zabrać za urządzanie łazienki?

W dobrym stylu

Łazienka stylowo powinna pasować do pozostałych pomieszczeń w domu, choć oczywiście nie musi być identyczna. Wybierajmy styl, który będzie podobny i będzie współgrać z pozostałym wyposażeniem wnętrza. Jeżeli chcemy optycznie powiększyć łazienkę dobrze sprawdzą się jasne kolory, dobrą propozycją jest na przykład styl minimalistyczny albo shabby chic.

Jakie kolory w łazience?

W małym pomieszczeniu powinno być jasno, dzięki temu będzie wydawało się na nieco większe, niż jest w rzeczywistości. Dobrze sprawdzi się biel, beże i szarości. Ważne jest to, aby wybierać materiały z połyskiem, które odbijają światło. Armatura tak czy inaczej zazwyczaj w łazience jest biała, można za to wybrać inny kolor mebli na przykład kontrastowy czarny czy grafitowy.

Lustra optycznie powiększą wnętrze

Wielu projektantów wnętrz wykorzystuje lustra do tego, aby optycznie powiększyć przestrzeń i my możemy to zrobić. Jeżeli w łazience jest taka możliwość, warto ustawić dwa lustra naprzeciwko siebie. Najważniejsze będzie oczywiście lustro nad umywalką, powinno być duże, może być pozbawione ram.

Mozaika szklana w łazience

Obecnie dużą popularnością cieszy się mozaika szklana, którą zazwyczaj kładzie się w okolicy umywalki oraz kabiny prysznicowej. tego typu mozaika prezentuje się naprawdę efektownie i elegancko, co więcej nadaje wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Mozaiki szklane bez większych problemów można kupić w sklepach budowlanych, wybór wzorów i kolorów jest duży, także każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Mała łazienka również może być przestronna, ważne jest dobranie odpowiedniej armatury, mebli, a także zastosowanie kilku trików, dzięki którym będzie wyglądała na większą, niż jest w rzeczywistości.

Więcej na – https://www.ekspercilazienek.pl/mozaiki-szklane