Jaka deszczownica do łazienki?

Ciekawą alternatywą dla klasycznej słuchawki prysznicowej jest deszczownica. Ma ona postać główki prysznicowej, która jest przymocowana na samej górze kabiny prysznicowej.

Czym charakteryzują się deszczownice prysznicowe?

Deszczownice prysznicowe charakteryzują się bardzo dużą wygodą użytkowania. Dzięki niej można się całkowicie zrelaksować i odpocząć po ciężkim dniu. Deszczownice łazienkowe posiadają możliwość wyboru strumienia, co sprawia, że są niezwykle funkcjonalne. Można wyróżnić deszczownice sufitowe, podtynkowe oraz do instalacji na drążku. Najbardziej eleganckim rozwiązaniem są deszczownice podtynkowe, które montuje się w odpowiednim stelażu.

Instalacja deszczownicy

Niestety potrzebna jest do nich skomplikowana instalacja, której wykonanie lepiej powierzyć specjalistom. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak deszczownice z drążkiem, który doprowadza wodę do rur wylotowych. W sprzedaży dostępne są też deszczownice, w których woda odprowadzana jest przy użyciu tradycyjnego węża. Niestety w takiej sytuacji trzeba zazwyczaj zrezygnować z główki prysznicowej. Deszczownica jest montowana na suficie kabiny prysznicowej, a jej wybór zależy głównie od wielkości łazienki.

Jaki model wybrać?

Model o mniejszej średnicy najlepiej wybrać, jeżeli posiada się wannę bez parawanu. Modele podtynkowe, sufitowe oraz nadtynkowe można stosować do kabin prysznicowych. Warto zwrócić uwagę na fakt, że cały czas powstają nowe deszczownice prysznicowe, które wyposażane są w coraz to lepsze udogodnienia. Przegub kulowy jest jednym z najciekawszych rozwiązań stosowanych w prysznicowych głowicach. Jedną z najczęstszych przyczyn awarii prysznica jest osad. Dlatego warto wyróżnić system zapobiegający osadzaniu się kamienia. Niestety wąskie dysze są często zatykane przez drobinki osadu. Czasami można jeszcze spotkać deszczownice z termostatami, ale jest to już coraz rzadsza praktyka.