Jaką misę WC wybrać?

Dobranie misy WC wbrew pozorom nie jest łatwym zadaniem. Producenci oferują szereg ciekawych rozwiązań, jakie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Czym się kierować podczas doboru? Na jaką misę WC postawić? Jakie modele są godne uwagi?

Nowoczesne misy WC

Podczas zakupu misy WC pamiętajmy o aspekcie praktycznym i estetyczny. Z jednej strony produkt musi zostać dopasowany do danego wnętrza, a z drugiej powinien być spójny ze stylem pomieszczenia. Dostępne miski różnią się ze względu na budowę, design i sposób montażu. Do klasycznych wnętrz dobierane są chętnie tradycyjne modele, a w nowoczesnych stawiamy na minimalizm form i dekoracji.

Standardowe są miski WC kompakt, jakie pasują do każdej łazienki. Bazują na jednolitej budowie, która składa się z miski zintegrowanej ze zbiornikiem na wodę. WC kompakt jest łatwy i szybki w montażu. Mocowanie odbywa się na podłodze za pomocą śrub. 

Miska WC zawieszana

Aktualnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się zawieszane misy WC, jakie dotyczą aranżacji minimalistycznych. Dzięki wyważonej formie taka miska pozwoli także w tradycyjnej łazience zaoszczędzić miejsce. Zbiornik spłuczki z instalacją jest ukryty w ściennej obudowie, dlatego mamy do czynienia z podniesieniem walorów estetycznych łazienki.

Zawieszana miska jest montowana na specjalistycznym stelażu, jaki pozwala ukryć instalację i zachować wytrzymałość. Właściwe zamontowanie stelażu wytrzyma obciążenie nawet do 400 kg. Okazuje się, że jedynym widocznym elementem jest tutaj przycisk do spłukiwania wody, co pozwala zachować funkcjonalność i estetykę. 

Nowoczesne misy WC to produkty, jakie znajdziemy w wielu sklepach internetowych. Z powodzeniem dokonamy zakupu z domu, oszczędzając czas i koszty. Wyposażenie łazienki to niezwykle wymagająca kwestia, która powinna odznaczać się praktycznością i designem. Nie należy zapominać o stylowych misach WC, które dopasujemy do oczekiwań domowników i do aranżacji pomieszczenia. Montaż zazwyczaj jest wykonywany przez doświadczone osoby.