Muszla klozetowa – jaką wybrać?

Muszla klozetowa - jaką wybrać

Muszla klozetowa jest kluczowym sprzętem w każdej toalecie. Powinna charakteryzować się wytrzymałością i odpornością na wodę. Jej budowa, jak i zastosowany materiał powinny także zapewniać odpowiednie warunki do utrzymania higieny. Nie bez powodu produkowane są zatem z ceramiki, która spełnia powyższe warunki. Dodatkowo kolor biały powoduje, że sanitariaty kojarzone są z higieną.

Muszla klozetowa – rodzaje

Wybór ceramiki do WC wymaga przeanalizowania określonych kryteriów, w tym takich jak:

  • wytrzymałość,
  • dekoracyjność, dopasowanie do aranżacji wnętrza,
  • wygoda użytkowania,
  • aspekty techniczne.

Poza ty należy wcześniej sprawdzić umiejscowienie odpływu i wysokość, na jakiej należy go umieścić. Znaczenie ma tutaj wiek domowników, ponieważ zarówno w przypadku dzieci, jak i osób z niepełnosprawnością ruchową sedes powinien znajdować się odpowiednio nisko. 

Muszla klozetowa w łazience

Misy WC- wiszące czy stojące

Wiele osób zastanawia się najczęściej nad podstawowym model misy WC, czyli stojącym lub wiszącym. W nowoczesnych aranżacjach wybierane są najczęściej modele wieszane na ścianie, choć stojące świetnie prezentują się w łazienkach urządzonych w stylu glamour. Muszla klozetowa najczęściej wyposażona jest w wolnoopadające deski, które mają wiele zalet. Przede wszystkim całkowicie redukują hałas związany z opuszczaniem deski, a jednocześnie zwiększają wytrzymałość mechanizmu deski. Muszla klozetowa z home100 dostępna jest także w różnych kształtach. Do najpopularniejszych należą: okrągły, kwadratowy, półokrągły, owalny lub prostokątny. Klasyczna misa produkowana jest zwykle z cerami, a deska z duroplastu. Większość misek WC, tak jak cała ceramika łazienkowa, dostępna jest zwykle w kolorze białym, jednak coraz częściej pojawiają się modele czarne, które idealnie wpisują się w stylistykę nowoczesnych, minimalistycznych wnętrz.