Patchworkowe płytki – gdzie można je zastosować?

Patchwork to metoda znana z szycia. Polega na łączeniu ze sobą odrębnych kawałków materiału o podobnym kształcie. Patchwork przeniósł się także na inne dziedziny. Możemy go podziwiać na płytkach stosowanych w domach. Gdzie można takie płytki ułożyć? Jak dopasować je do poszczególnych pomieszczeń? Czy tak wzorzyste płytki sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach?

Jak stworzyć patchworkowe płytki?

Do stworzenia tego rodzaju płytek nie jest potrzebna kreatywność i własny pomysł. Oczywiście, można zaprojektować coś własnego z płytek proponowanych przez różnych producentów. Natomiast dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na takie rozwiązanie, stworzone zostały przez przedsiębiorstwa propozycje patchworkowe. Te gotowe kolaże składają się z kilku lub kilkunastu wzorów. Nie oznacza to jednak, że płytki tego typu nadają się tylko do niektórych wnętrz. Świetnie sprawdzą się także dla osób, które zdecydowanie wybierają spokojną aranżację. Wystarczy wybrać model z niewielką ilością wzorów, w spokojnych na przykład pastelowych kolorach. To pozwoli uniknąć efektu przepychu, który przez wiele osób jest nielubiany.

Gdzie można zastosować płytki patchwork?

Idealnym miejscem dla tych płytek jest ściana nad blatami w kuchni. To miejsce szczególnie narażone na zabrudzenia. Nie sprawdzi się więc pomalowanie farbą. Zdecydowanie lepiej jest umieścić tam płytki, których wyczyszczenie zajmuje kilka minut. Warto wybrać płytki patchworkowe – z Eksperci Łazienek, które są odporne na środki chemiczne. To pozwoli uniknąć zarysować lub ewentualnych plam. Płytki tego typu to propozycja zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i rustykalnych. Wszystko zależy od wybranego wzoru.
Płytki patchworkowe są świetnym rozwiązaniem także do łazienek. Mogą być zastosowane na jednej ścianie, na przykład tej z lustrem. Idealnie sprawdzą się także jako ozdoba w prysznicu bez brodzika. To idealny sposób na wyznaczenie w pomieszczeniu stref. Płytki patchworkowe sprawdzą się także w jadalni. Można dzięki nim zachować spójny wystrój kuchni oraz tego pomieszczenia.