Płytki cegiełki – praktyczne i stylowe

cegłowe ściany w łazience

Ściany w kuchni czy w łazience wymagają odpowiedniego zabezpieczenia. Są narażone na kontakt z wilgocią i podatne na zabrudzenia. Jeśli mają długo zachować świeżość, powinny zostać pokryte dobrej jakości płytkami. Kafelki mogą jednocześnie pełnić rolę dekoracyjną. Jak je wybrać? Trendem wnętrzarskim, który pozwoli połączyć funkcjonalność i estetykę, będą modne płytki cegiełki – https://home100.pl/plytki-cegielki. Dodadzą wnętrzu stylu, podkreślą jego charakter i sprawią, że mieszkanie nabierze modnego wyglądu. Jak kłaść płytki w kształcie cegiełek i w jakich wnętrzach je stosować?

Płytki – najlepszy materiał wykończeniowy do kuchni i łazienki

Jak skutecznie chronić ściany w kuchni i łazience – narażone na kontakt z cieczą, tłuszczem i brudem? Najskuteczniejszym zabezpieczeniem są płytki. Te są wodoodporne i łatwe w czyszczeniu. Długo zachowują swój pierwotny wygląd, doskonale się prezentując i ciesząc oko. Są łatwe w utrzymaniu, ponieważ, żeby przywrócić im blask, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Jednocześnie płytki nie są też drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że to rozwiązanie na lata.

Dlaczego płytki cegiełki?

Jakie płytki wybrać? To pytanie spędza sen z powiek wszystkim, którzy są w trakcie urządzania mieszkania. Ważny jest nie tylko kolor czy faktura, ale przede wszystkim kształt. Ci, którzy marzą o eleganckim, odpornym na chwilowe mody pomieszczeniu, powinni postawić na płytki cegiełki. To ponadczasowe rozwiązanie, które nigdy nie wychodzi z mody i zawsze dobrze wygląda. Inna zaleta cegiełek to uniwersalność. Pasują i do kuchni, i do łazienki, mogą być stosowane w mieszkaniach nowoczesnych oraz we wnętrzach urządzonych w estetyce klasycznej. Dają ogromne możliwości dekoracyjne: wystarczy postawić na ciekawy kolor albo położyć je w nietypowy sposób: zamiast w poziomie, to w pionie albo w jodełkę, żeby prezentowały się bardzo oryginalnie i efektownie.