Prosty sposób na dekorację łazienki

Aby w prosty sposób nadać łazience nowy wygląd, wystarczy udekorować ją różnymi dodatkami. Można powiesić obraz na ścianie, ustawić doniczki z kwiatami, położyć dywaniki łazienkowe lub wymienić akcesoria łazienkowe, takie jak mydelniczka czy pojemnik na szczoteczki do zębów. Jednak najbardziej spektakularny efekt można uzyskać za pomocą luster łazienkowych.

Styl dla każdego wnętrza

Lustra łazienkowe występują w tak wielu różnych odmianach, że można nimi udekorować każde wnętrze. Z ramami lub bez, w kształcie koła czy kwadratu, duże i małe – jest w czym wybierać. Zawieszając duże lustro w małej łazience, można optycznie powiększyć jej przestrzeń. Dlatego jest to tak popularny dodatek wśród dekoratorów wnętrz.

Okrągłe lustra łazienkowe

Wiszące, okrągłe lustra mogą odmienić wygląd każdej łazienki. Ich kształt sprawia, że przestrzeń od razu robi się bardziej elegancka. Zwierciadło bez ramy będzie pasować w nowoczesnych wnętrzach. Podkreśli też charakter minimalistycznej łazienki. W klasycznych wnętrzach sprawdzą się lustra oprawione ramy, które mogą mieć na przykład ażurowe zdobienia.

Ważne wskazówki

Wybierając lustra łazienkowe należy pamiętać nie tylko o ich dekoracyjnych walorach, ale także o praktycznym zastosowaniu. Lustro powinno być odpowiedniej wielkości, abyśmy mogli dobrze się sobie przyjrzeć. Należy też wziąć pod uwagę ustawienie lustra. Powinno być w takim miejscu, żeby było dobrze oświetlone. Jeśli mamy ciemną łazienkę, warto zainstalować przy lustrze dodatkowe oświetlenie. Natomiast w jasnym wnętrzu, lustro zawieszone na przykład naprzeciwko okna, może odbijać zbyt dużo światła słonecznego i przez to nie być wygodne w użytkowaniu.