Skuteczne czyszczenie baterii prysznicowych

Łazienka to pomieszczenie, w którym domownicy spędzają mnóstwo czasu. Nic więc dziwnego w tym, że powinna być nie tylko funkcjonalna, ale również czysta i estetyczna. Niestety ze względu na charakterystykę pomieszczenia nie wszystkie elementy przez cały czas pozostają idealnie czyste. Jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc w łazience jest najczęściej bateria prysznicowa. Jak więc czyścić ją łatwo, szybko, ale przede wszystkim skutecznie?

Jak często należy czyścić baterie prysznicowe?

Aby utrzymanie w czystości baterii łazienkowych było łatwiejsze, czynności pielęgnacyjne i czyszczące ten element powinny być wykonywane nie rzadziej niż co 2-3 dni. Idealnie sprawdzi się tu miękka ściereczka i odpowiednie środki – mogą być zarówno te chemiczne oferowane przez niemal każdy sklep z środkami higienicznymi, jak i te bardziej ekologiczne, naturalne i domowe. Należy jednak pamiętać o tym, że baterie łazienkowe, by były nienagannie czyste po ich umyciu bezwzględnie muszą zostać wytarte do sucha (ekspercilazienek.pl/baterie-prysznicowe), co pozwoli na uniknięcie powstawania na ich powierzchni bardzo niecenestetycznych zacieków.

Szczególnie uciążliwe czyszczenie baterii prysznicowych jest w przypadku tych gospodarstw domowych, w których płynie twarda woda. Dlatego też by uniknąć w przyszłości tego rodzaju problemów warto wybierać takie baterie prysznicowe, które wyposażone są w bardzo nowoczesne technologię, ułatwiające utrzymanie ich w nienagannej czystości.

Domowe środki czyszczące

Czyszcząc baterie prysznicowe (jak i inne elementy wyposażenia łazienki) można stawiać zarówno na kupione przez siebie środki chemiczne, jak i skorzystać z tych bardziej naturalnych, powierzchnie znanych ze swoich czyszczących właściwości, jak ocet, soda czy kwasek cytrynowy. Odpowiednio wykorzystane są w stanie perfekcyjnie wyczyścić nie jedną prysznicowa baterię.