Wybór baterii do wanny

Wybór odpowiedniej baterii do wanny jest jedną z najważniejszych decyzji podczas urządzania łazienki. W sprzedaży są dostępne różne modele, dostosowane do potrzeb klientów.

Rodzaje baterii wannowych

Różnią się między sobą typem instalacji oraz sposobem montażu. Bateria wannowa stojąca będzie dobrym wyjściem, w sytuacji gdy wanna ma szeroki rant – https://lazienka-rea.com.pl/baterie-lazienkowe/krany-baterie-wannowe-scienne.html. Pełni ona nie tylko funkcję dekoracyjną, ale zapobiega również rozchlapywaniu się wody. Bateria nawannowa ścienna sprawdzi się idealnie do wanny wyposażonej w krótkie ranty. W ten sposób można zyskać wolną przestrzeń, którą można wykorzystać na dowolny sposób. Jeszcze jakiś czas temu najpopularniejsza bateria do wanny to była bateria ścienna. Jest ona przymocowywana bezpośrednio do ściany nad wanną, dzięki czemu można zaoszczędzić dużo miejsca. Jest to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w małej łazience.

Montaż baterii

To rodzaj wanny ma kluczowy wpływ na to jaką baterię nawannową będzie można wybrać. Zazwyczaj na jednym z boków jest wyznaczone miejsce do montażu baterii. Warto również zwrócić uwagę, żeby wybrany model wanny nie posiadał żadnych otworów. Baterie ścienne wybierane są z reguły do wolnostojących wanien. Jeżeli chodzi o baterie montowane na specjalnym postumencie to jest potrzebna do tego specjalna instalacja. Osoby, które chcą ukryć instalację w ścianie powinny wybrać baterię podtynkową do wanny. W takiej konstrukcji jedynymi widocznymi elementami są uchwyt do uruchomienia wody oraz wylewka. Warto również dodać, że baterię podtynkową bardzo łatwo się czyści, dlatego nie sprawia żadnych problemów w konserwacji. Dzieje się tak, ponieważ liczba elementów, które gromadzą osad i zanieczyszczenia jest ograniczona. W sprzedaży są dostępne różne modele baterii wannowych, dlatego każdy powinien znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Najlepiej wybierać produkty od sprawdzonych producentów.