Jak urządzić pokój nastolatka?

Pokój dla nastolatka ma bardzo duże znaczenie. Jest to miejsce, w którym może odpoczywać, uczyć się, czy zaprosić znajomych. Jak urządzić pokój nastolatka, by był jego prawdziwą oazą?

Miejsce do nauki


W dzisiejszych czasach każdy nastolatek do nauki wykorzystuje komputer. Trzeba pamiętać, że młodzież bardzo dużo czasu spędza w pozycji siedzącej, więc wygodne biurko oraz ergonomiczne krzesło to niezbędny element wystroju pokoju nastolatka.

Krzesło do biurka musi mieć regulowaną wysokość, podłokietniki, oraz podpórkę pod nogi. Najważniejszym elementem wygodnego krzesła jest oparcie, którego zadaniem jest odpowiednie podparcie pleców. Odcinek lędźwiowy kręgosłupa jest bardzo obciążony w czasie, gdy siedzimy. Oparcie, które dostosowuje się do naturalnych krzywizn pleców jest niezbędne.

Oświetlenie – praktycznie i nastrojowo


W pokoju nastolatka trzeba postawić na zróżnicowane oświetlenie. Niezbędne jest oświetlenie górne, które rozjaśni cały pokój. Bardzo ważne jest intensywne światło do nauki i czytania.

Nie można również zapomnieć o oświetleniu, które jest delikatne i nastrojowe. Nie lada gratką dla nastolatka, który lubi gry komputerowe jest lampka w kształcie playstation https://pixel-shop.pl/pl/p/Lampka-Ikony-PlayStation/821. Klasyczne przyciski z padów playstation to kształty, które zna każdy gracz.

Lampka w kształcie playstation świetnie wygląda na półce nad łóżkiem czy parapecie okiennym. Delikatne światło może płynnie przejść w tryb reagujący na dźwięki muzyki.